• Güvenlik
  • Kullanılabilirlik
  • Eğlence
  • Paylaşım
  • Oyunlar

Kullanıcılarımız web sitemize mail ve yorumlar yoluyla sürekli olarak Facebook Kaydol işlemini nasıl gerçekleştireceklerini, püf noktalarını ve güvenli şekilde nasıl işlemi bitireceklerini soruyor.

Sponsorlu Reklamlar

Biz de bu konuda ki sorunları ortadan kaldırmak, insanların daha kolay bir şekilde Facebook’a kaydolmasını sağlamak amacıyla yazımızı hazırladık. Şimdi isterseniz detaylara geçelim.

Facebook 2006 yılında Harvard Üniversitesinde kurulduğu günden bu yana insanların birbirleri ile iletişim kurmasını ve bir eğlence kültürü oluşturmayı hedefliyor. Sürekli olarak gelişim sürecinde olması ve en iyi deneyimi sunmaya çalışması ve artık köklü bir şirket halini alması da ne kadar kullanıcı odaklı olduğunu bizlere gösteriyor.

Özellikle Facebook dışında ki web sitelerine kayıt olurken, Facebook ile kaydol seçeneğinin de aktifleştirilmesi web sitesinin en büyük hamlelerinden bir tanesi oldu. Buradan Mark Zuckerberg’e teşekkür edelim ve nasıl kayıt olabileceğinizi anlatmaya başlayalım.

Öncelikle sayfa sonunda yer alan Facebook Kaydol linki ile, kayıt işleminin başlayacağı sayfaya gidiyoruz. Bu aşamadan sonra ise yapılması gerekenleri adım adım anlatalım.

Facebook Kaydol

Facebook Kaydol

Facebook ana sayfası aynı zamanda kayıt sayfası olarak da faaliyet gösteriyor. Yani ilk kullanıcı bu sayfaya geldiği anda kayıt sayfasına girmiş oluyor. Bu aşamada yapılması gerekenleri anlatmaya başlayalım.

Öncelikle ad ve soyad alanları gerçek bir şekilde dolduruyoruz. Bu alanda ki bilgiler, siz isterseniz başkaları tarafından görünebilir. Aksi durumda başkası tarafından görünmez.

Bir sonra ki alan ise e-posta adresi veya cep telefonunun girildiği alandır. E-posta yada cep telefon numralarından en az birine sahip olmanız gerekiyor. Eğer ikinci bir Facebook adresine sahip olmak istiyorsanız ve daha önce cep telefon numaranızı girmişseniz bir mail adresine ihtiyacınız olacaktır. Yeni E-Posta Alma konumuz aracılığı ile yeni bir E-Posta alabilirsiniz.

Bu alana cep telefonu veya e-postayı 2 defa giriş yaptıktan sonra şifremizi giriyoruz. Yeni şifrenin en az 6 haneli ve içerisinde özel karakter, büyük-küçük harf olmasına da dikkat ediniz. en az 6 haneli olması gerek şart iken, özel karakter ve büyük-küçük harf zorunlu değildir.

Doğum tarihinizi gün, ay ve yıl olarak girmelisiniz.

Cinsiyetinizi erkek veya bayan olarak seçebilirsiniz. Bunların dışında bir cinsiyet seçmeniz mümkün değildir.

Daha sonra kaydol düğmesine tıklıyoruz ve kayıt işleminin ilk aşamasını da tamamlamış oluyoruz.

Facebook Kayıt Ol

Facebook Kayıt Ol

Ve sonra ki aşama E-Posta adresinin girildiği alandır. Bu alana mail adresi girilir ve ileri butonuna tıklanır.

Facebook Üye Ol

Facebook Üye Ol

Biz yaptığımız testler de Microsoft mail adresleri ile kayıt olurken sorunlar olduğunu ama GMail ile kayıt olmanın oldukça kolay ve sorunsuz olduğunu da belirtelim.

GMail ile bağlantı kur seçeneğini de tıkladıktan sonra kayıt işlemi tamamlanmış oluyor. E-Posta adresinizden herhangi bir doğrulama işlemi yapılmadığını da belirtelim.

Artık siz de Facebook’a kaydoldunuz ve amacınıza ulaştınız. Yorumlarınız ile konumuza destek olabilir ve daha çok kullanıcının Facebook Kaydol sayfamızdan yararlanmasını sağlayabilirsiniz.

Facebook Web Sitesine Kaydol