Dünya’nın en büyük sanal alışveriş merkezi olan Alibaba,com ile sen de Dünya’nın bir yerinden beğendiğin ufak yad çok büyük bir şeyi anında satın alabilme imkanı. Özellikle büyük alıcılar için bulunmaz bir platform olan Alibaba, hem dil desteği, hem de ucuz alışveriş imkanı ile dikkat çekiyor.

Sponsorlu Reklamlar

Öncelikle bir alışverişin yapılabilmesi için siteye kayıt olunması gerekiyor, yani öncelikle bir alibaba alıcısı olmanız gerekiyor. Peki kayıt aşamasını nasıl gerçekleştirebiliriz onu anlatalım.

Alibaba

 

Alibaba ile alışveriş yapabilmek için sayfa sonunda verilen link ile yönlendirilen sayfa da, bir üst resimde olduğu gibi gerekli alanların doldurulması gerekiyor. Öncelikle ilk alana mail adresimizi, arkasından 2 defa şifremizi yazıyoruz. Ülke seçimi yapıldıktan sonra, alıcı oolarak ilerlemek istiyorsanız “Buyer” tiklenmelidir. Bu alanda seçildikten sonra kişisel bilgileriniz girilmelidir. Bu alanda da ad, soyad, telefon numarası girilir.

Alibaba Kaydol

Doğrulama kodu girildikten hemen sonra ise koşul ve şartlar kabul edilir. Bu işlemden hemen sonra ise Creat My Account tıklanarak artık kayıt aşamasının son noktasına gelinir. Artık mail adresinize giderek doğrulama işlemini gerçekleştirin ve alışverişe başlayın.

Tedarikçiden sipariş sayısı başına teklif alabileceğinizi ve ürünleri belirtilen fiyattan almak zorunda olmadığınızı unutmayın.

Tedarikçilerin her yıl ne kadar üretim yapabildiği gibi bilgiler de her ürünün altına monte edilmiş.

Bu noktadan sonra ürün almak isteyen kullanıcı gerekli işlemleri yapabilir.

Şimdi kayıt olmanın tam zamanı. Hem de ilk iş olarak Japonya’dan akıllı bir saat almak süper olabilir :)

AlibabaCom Kaydol Ve Alışverişe Başla