Bundan yıllar önce çıktığında kayıt aşamasından sonra Almanca olarak karşılayan ve daha sonraistediğimiz lisanı seçebildiğimiz, mesajlaşmak için bile profilin %50 doluluk oranına ulaşmasını isteyen bir sosya arkadaşlık sitesiydi Badoo.

Sponsorlu Reklamlar

Daha sonraları daha zeki sosyal ağlar çıktı ve bu sosyal ağlar da Badoo’ya yön vermeye başladı. Her ne kadar diğer web sitelerinin etkisinde kalsa da, kendi tanışma platformu çizgisini de bozmadı. Siz de siteye girdiğiniz andan itibaren bir tanışma baskısı ile karşılaşacak ve ister istemez de bu noktaya doğru ilerleyeceksiniz.

Siz şunu sorabilirsiniz; Facebook, Twitter veya Instagram varken neden Badoo? Yazımızı hazırlarken dahi bunun cevabını veremedik. Kayıt hissinden bu aşamada vazgeçmediyseniz, nasıl kayıt olacağınızı anlatmaya başlayalım.

 

Aşama 1: İlk aşamamız Badoo kayıt sayfasına giderek, karşımıza çıkan ekranda yer alan alanları doldurmak ve kayıt ol butonuna tıklamak. Bu alanda bizden kişisel bilgilerimiz isteniyor. Bu aşamada istenirse Facebook, Google, Msn, Vk, Odnaklassniki, Yandex, Mail.Ru ile kayıt aşamasının daha hızlı ilerleyebilmesi. Rus sitelerinin bu aşamada ağırlıklı olması Rusya da etkin olmasından kaynaklanmaktadır. Bu aşama da mail adresinin olması kesin şart. Eğer bir mail adresiniz yoksa yeni e-posta adresi alma adlı konumuz vasıtasıyla bir mail adresi alabilirsiniz.

Badoo Kayıt Aşaması

Badoo Kayıt Aşaması

 

Aşama 2: Birinci aşama da size aşağıda ki resimde yer alan gibi bir uyarı verecek ve mail adresinizi kontrol etmenizi isteyecek. Mail adresinizi kontrol etmek istediğinizde de size 3. aşama da yer alan bir ekran ile karşılaşacaksınız.

Badoo Kayıt Aşaması 2

Badoo Kayıt Aşaması 2

 

Aşama 3: Bu aşama da mail adresimizi kontrol ediyoruz. Kaydımı tamamla butonuna tıkladığınız da ise sizi Badoo’ya yönlendirecek ve kaydınız böylelikle tamamlanmış olacak.

 

Badoo Mail Doğrulama

Badoo Mail Doğrulama

 

Aşama 4 (Son Aşama): Bu aşama da bizden hesabımızı Twitter ile bağlayabileceğimiz söyleniyor. Bu aşama da Twitter Hesabıma Bağlan seçeneğini seçersek, Twitter arkadaşlarımıza bu platformdan erişebiliyoruz. Biz bunu kayıt aşamasında tercih etmedik.

 

Badoo Twitter Hesaba Bağlama

Badoo Twitter Hesabına Bağlama

 

Kayıt aşamasını tamamladınız ve artık sizde Badoo üyesisiniz. Sohbet etmek, arkadaşlık kurmak, sevgili edinmek gibi seçeneklerden istediğinizi kullanabilir ve bu sosyal ağı istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz.

Ama bu aşama da Badoo yine devreye giriyor ve profilinizi tamamlamanızı istiyor ve bunu da ilk olarak fotoğraf ekle uyarısı ile yapıyor. Siz de yeni bir sosyal ağ denemesi yapmak istiyorsanız Badoo Kaydol sayfamız ile bunu yapabilirsiniz.

 

Badoo Fotoğraf Ekleme

Badoo Fotoğraf Ekleme

 

Badoo Kayıt Sayfası (Kaydol.Com.Tr Farkıyla Kaydolun.)

Badoo iPhone, iPad Uygulamasını indirin

Badoo Android Uygulamasını indirin

Badoo Windows Phone Uygulamasını Edinin