European games tarafından yayınlanmış askeri düzene sahip ve askeri terimleri bünyesinde barındıran tarayıcı tabanlı askeri savaş ve strateji oyunudur. Benim Asker. 2012 yılında tarayıcı oyunları kategorisinde ödüle layık bulunan oyunda ülkelerin askeri yapılarına göre farklı içerikler sunuluyor. Aynı zamanda MMO ödülünü iki defa üst üste alması oyunu daha da cazip kılmaktadır.

Sponsorlu Reklamlar

Benim Asker oyununda; ordu sisteminin ülkemizdeki askeri düzene göre hazırlanmış olması, oyundaki görevlerde ve eğitim alanında ülkemize has birçok özelliğin bulunması, oyun sistemini Türk Silahlı Kuvvetlerine göre ayarlayarak ülkemizde askerliğin ne kadar hassas bir konu olduğunu unutmadan seçtiği içerik ve resimlere özen göstermiş olması ve ayrıca oyundaki kişi ve kurumların tamamen hayali olduğunu belirtmiş olması da oyun severlerin beğenisini topluyor. İlk olarak 2010 yılında Almanya da piyasaya sunulan oyun büyük beğeni topladığı için İngiltere, Polonya ve Türkiye için özel sunucularıyla oyun severlerin karşısına çıkıyor.

Benim Asker oyununda başlangıç rehberi olarak eğitim çavuşu kışla ile ilgili önemli bilgileri veriyor bu eğitim oyuncuyu oyuna hazır hale getiriyor. Oyunda rütbeler askeri rütbeler olarak hazırlanmış ve oyuncular acemi er olarak başlayıp dört yıldızlı general seviyesine yükselmektedir. Askerliğini henüz yapmamış oyuncular için ön hazırlık görevini gören oyunda askeri mizaha da yer veriliyor örneğin yalakalık özelliği ile üslerinize karşı yalaka bir asker olup göze girebilirsiniz. Nöbetten, iç ve dış görevlere, eğitimlerden özel kurslara, askeri mühimmatlardan çatışmalara kadar askerlikte bulunan bütün detaylar oyunun içeriğinde bulunmaktadır. Benim Asker oyununda görevleri tamamlayarak mermi ve para kazanabildiğiniz gibi tecrübe puanınızı da arttırabilirsiniz.

Oyun Yayından Tamamen Kaldırılmıştır..!