Kullanıcılarımız akıllı telefonlardan kayıt işlemlerini tamamlayabiliyor ve sıra şimdi Bilgisayardan Instagram Hesabı Açmaya geldi. Şimdi detayları ile bilgisayardan instagram hesabı nasıl açılır anlatmaya başlayalım.

Sponsorlu Reklamlar

Öncelikle bilgisayardan instagram hesabı açabilmeniz için Bluestucks 2 programını indirmeniz gerekiyor. Şimdi ilk işlem olarak bu programı indirelim.

BlueStucks 2 programını indir ve sonraki aşamaları takip et

Programı bilgisayarınıza indirdiniz ve kurulum işlemini bitirdiyseniz, yapmanız gereken yazımızın devamını çok dikkatli şekilde okumak ve bizimle birlikte kayıt aşamasını tamamlamak.

Dikkat: Programı açtıktan sonra GMail hesabımızla uygulamaya giriş yapıyoruz. Henüz bir GMail hesabınız yoksa GMail Kaydol sayfamızdan yeni bir hesap olabilirsiniz.

Aşama 1: Öncelikli olarak BlueStucks 2 programını başlatıyoruz. Program başladığında ana ekranda turuncu renkli bir arama ikonu yer alıyor. Bu ikona tıkladığınız anda arama sayfasına yönleneceksiniz.

Bilgisayardan instagram hesabı açma

Bilgisayardan instagram hesabı açma

Aşama 2: Arama sayfasında üst kısımda yer alan mavi çizgi üzerine “instagram” yazıyoruz ve enter tuşuna basıyoruz. Zaten biz yazmaya başlarken hemen altında instagram uygulaması linkini, program otomatik olarak çıkarıyor. Ve bu çıkan otomatik sonuca tıklıyoruz. Resimde görüldüğü gibi.

instagram kayıt 1

instagram kayıt 1

Aşama 3: Bir önceki aşamada enter tuşuna basıldığı anda bizi altta yer alan ekrana atıyor. Bu ekranda en başta instagram uygulamasını görüyoruz ve şimdi de ona tıklıyoruz.

Bilgisayardan instagram hesabı açma

Bilgisayardan instagram hesabı açma

Aşama 4: Ve sonunda instagram uygulamasına ulaştık. Bu aşamada yapmamız gereken en önemli işlem yükle seçeneğine tıklamak. Yükle diyoruz ve yükleme işlemi başlıyor.

Bilgisayardan instagram hesabı açma

Bilgisayardan instagram hesabı açma

Aşama 5: Instagram uygulaması yükleme aşaması izin bizden izin istiyor. Kabul Et dediğimiz anda program yükleme işlemine başlayacaktır.

Instagram Yükleme Aşaması

Instagram Yükleme Aşaması

Aşama 6: Ve uygulama yüklenmeye başladı. Bu aşamada internet hızınıza göre belirli bir süre beklemeniz gerekiyor.

Instagram Uygulaması Yükleniyor

Instagram Uygulaması Yükleniyor

Aşama 7: Ve geldik bilgisayardan kayıt aşamasının en can alıcı noktasına. Bu aşamada farklı yöntemler uygulanabilir. Ama biz telefon numaramız ile kayıt olacağız. Facebook ile giriş yap butonunun altında yer alan E-posta adresi veya telefon numarasıyla kaydol linkine tıklıyoruz.

Instagram Kayıt Aşaması Başlıyor

Instagram Kayıt Aşaması Başlıyor

Aşama 8: Bu aşamada uygulamaya giriş yaptığımız mail adresi otomatik olarak çıkıyor. Ama biz mail kısmının hemen üstünde yer alan, “Bunun yerine Telefon Numaran ile Kaydol” linkine tıklıyoruz.

Instagram Telefon Aşaması

Instagram Telefon Aşaması

Aşama 9: Telefon yazan yere telefon numaramızı girerken, hemen solunda yer alan alandan ülkemizi seçiyoruz. US+1 yazan yere tıkladığınız anda yeni bir ekran açılıyor e bu ekrandan Türkiye seçeneğini seçiyoruz.

Telefon numarası girme ekranı

Telefon numarası girme ekranı

Aşama 10:  Evet dediğimiz gibi bu ekran Türkiye seçeneğini seçiyoruz. Telefon numaramızı da girdiysek ileri diyoruz ve onay kodunun gelmesini bekliyoruz.

Ülke Kodu Seçme Ekranı

Ülke Kodu Seçme Ekranı

Aşama 11: Onay kodunuz cep telefonunuza geldi ve artık bu onay kodunu girerek bu telefon numarasının bize ait olduğunu ispatlayabiliriz.

Onay Kodu Girme Ekranı

Instagram Bilgisayardan Hesap Açma

Aşama 12: Ve aşağıda yer alan resimde ki gibi onay kodunu giriyoruz ve ileri butonuna tıklıyoruz.

instagram kayıt 101

Onay kodu girme ekranı

Aşama 13: Ve kayıt aşaması bitmek üzere. Ad Soyad, Kullanıcı Adıve Şifre alanlarını doldurarak ileri butonuna tıklayınız.

instagram kayıt 102

Tebrikler Kayıt aşaması Bitmek Üzere

Aşama 14: Bizde sizinle birlikte kayıt aşamasını gerçekleştiriyoruz. Alanları doldurup, ileri butonuna hadi hep beraber tıklayalım. :)instagram kayıt 103

Aşama 15: Bu alanda isterseniz Facebook ile bağlanarak, Facebook arkadaşlarınızın tamamını instagramdan takip edebilirsiniz. Biz Geç seöeneğini kullanarak kayıt aşamasına devam ediyoruz.

instagram kayıt 104

Aşama 16: Uygulama bu aşamada da rehberinize erişerek, rehberinizde bulunan kişilerin eğer instagram hesabı varsa onları da eklemek için izin istiyor. Biz bu aşamada da Geç seçeneğini kullanıyoruz.

instagram kayıt 105

Aşama 17: Gördüğünüz gibi hepsi bu kadar. Artık bilgisayardan instagram uygulamasına kayıt olmayı başardık. Sizi tebrik ediyoruz. Bu yaptığınız işlem, emin olun! Dünyaya gelme ihtimalinizden bile daha yüksek :)

instagram kayıt 106

Aşama 18: Ve artık instagram uygulamasında istediğimiz gibi dolaşabiliriz.

Instagram Son Aşama Ekran Görüntsü

Instagram Son Aşama Ekran Görüntsü

Uygulamayı bu kadar iyi kullanabilmenizin temel nedeni olan ve bilgisayardan kayıt aşamasını gerçekleştiren BlueStucks 2 programını indirmezseniz kesinlikle kayıt aşamasını gerçekleştiremezsiniz.

Bilgisayardan kayıt aşamasını gerçekleştirdiniz ve hala telefonunuzdan instagram uygulamasına kayıt olmadıysanız instagram kaydol yazımız dikkatinizi çekebilir.