Supercell oyun firması tarafından hazırlanan ve 16.03.2013 tarihi itibariyle 2 milyonu aşkın kullanıcı tarafından aktif olarak oynanmaya devam edilen Clash Of Clans oyununa siz de kaydol.com.tr aracılığı ile kaydolabilir ve hemen oynamaya başlayabilirsiniz.

Sponsorlu Reklamlar

Akıllı cihazlar üzerinden oynanan oyunumuzda, mutlaka aktif bir internet paketine sahip olmanız gerekmektedir. Online oyuncular ile oynanması, aktif bir internet paketine sahip olmanızı gerektirmektedir.

Sponsorlu Reklamlar


Clash Of Clans Oyunu Detayları.

Oyunu akıllı cihazınıza Google Play aracılığı ile indirdikten sonra, direkt olarak oyuna başlayabilirsiniz. Oyuna başladığınız anda size bir alan veriliyor ve bu alana köy adı veriliyor. Köyünüzde ilk aşamada size ait bir köy binası bulunmaktadır. Bu köy binasının yanında size iki adet inşaatçı kulübesi verilmektedir. Her inşaat kulübesinde sadece bir adet inşaatçı bulunmaktadır ve bu inşaatçılar sizin oyun içerisinde ilerlemeniz için mutlaka gerekli faktörlerin en başında gelmektedir.

Clash Of Clans oyununda ilerlemeniz için kaynaklara olabildiğince büyük önem vermeniz gerekmektedir. Kaynaklarınızı ne kadar geliştirirseniz oyun içerisinde en iyi oyunculardan bir tanesi olabilirsiniz.

Altın madenleri, iksir toplayıcılar, savaş için gerekli askerlerin üretildiği kışlalar vs. bunların hepsi sizin eşit önemvermeniz gereken unsurlardır.

Savunma

Bölgenizi yani köyünüzde yer alan, size ait binaların etrafını surlarla çevirmeniz, size gelecek olan saldırıları savuşturmak adına en önemli unsurdur. Havanlar, toplar, bombalar ve buna ek olarak okçu kuleleri savaş esnasında en önemli unsurlardır.

Savaş

Oyun içerisinde ganimet kazanmak, ganimet kaybetmek, level atlamanın en kolay yoldan elde edilebileceği ve en kolay yoldan kazanılabileceği kısımdır. Oyun içerisinde saldır bölümü aracılığı ile kendinize en uygun rakibi bulabilir ve askerlerini rakibin üstüne salarak onun bütün ganimetini alabilirsiniz. Savaş başlamadan hemen önce elde edebileceğiniz, altın, iksir ve kupalar özet şeklinde size sunulur.

Bu bölümde en önemli unsur, savaşa gönderdiğiniz askerlerinizin geri dönememesidir. Size bu noktada tavsiyemiz askerlerinizi bir anda yığmamanız ve duruma askerlerinizi düşman köye bırakmanızdır. Bu sayede boş yere askerlerinizi kaybetmektende kurtulursunuz.

Saldırı

Savaş kısmının bir alt kategorisi olan bu kısımda rakibe saldırı yapmanızı sağlamaktadır. Rakibe saldırarak, onun bütün ganimetlerini ele geçirebilir ve düşmana büyük zararlar verebilir ve en önemlisi bu savaş sayesinde kupalar kazanabilirsiniz. Ayrıca her savaş bitiminde savaşı kazanmanız durumunda 5 yeşil elmas ele geçirebilir ve bu sayede isterseniz inşaatlarınızı kısa sürede bitirebilir ve yeni savaşçıları diğer kaynaklarınız imkan vermemesine satın alabilirsiniz.

Seviyeler

Seviyeler oyun içerisinde gelişiminizi etkileyen en önemli unsurdur. Her seviye atlamanız da, altın depolarının kapasitesini artırabilir, aynı şekilde iksir depolarınızın kapasitelerini yükseltebilir, asker eğitim kışlalarınızın daha nitelikli askerler üretmesini sağlayabilirsiniz. Bu sayede zor bir rakip olabilir ve düşmanlarınızın korkulu rüyası haline gelebilirsiniz.

Seviye atladıkça veya ilerledikçe yeni savaşçılar, daha yüksek depolama imkanı veren depolar, daha çok asker barındıran kışlalar, daha iyi savunma yapan kaleler, duvarlar yapabilir ve en önemlisi bozuk olarak duran klan kalesinin yapımını tamamlayabilirsiniz. Unutmayın ki köy binasını geliştirdikçe oyunda daha hızlı ilerleyebilirsiniz.

Klan Kalesi

Klan kalesi oyun içerisinde yalnızlıktan kurtulmanızı sağlamaktadır. Yani ihtiyacınız olduğunda klan kalesinden yani dost köylerden asker isteğinde bulunabilirsiniz. Klan kalesi 40.000 altın karşılında tamir edilip aktif hale getirilebilir.

Çevre Bakımı

Çevre bakımı, yine diğer unsurlarda olduğu kadar önemli. Bu faktörün önemli olmasının en büyük sebeplerinden biri, köyünüzde yeni bina yaparken, ağaçların, taşların ve diğer unsurların ortadan kaldırılması için oldukça önemlidir. Bu taşlar ve ağaç kalıntıları sizin bina etmenize engel teşkil etmektedir.

Clash Of Clans oyunun Google Play üzerinden kolaylıkla indirebilir ve akıllı cihazınız üzerinden kolaylıkla oynayabilirsiniz. Üstelik oyun tamamen ücretsizdir.

Clash Of Clans Android Uygulamasına Kaydol