Clash Of Clans bundan önceki yazılarımızda da belirttiğimiz gibi, Android ve daha önce de IOS işletim sistemine çokiyi bir giriş yaparak en çok oynanan oyun olmayı başarmıştı. Gerek oyun içi yapısı gerekse de diğer özellikleri ile tamamen kullanıcı odaklı ve başarılı bir oyun.

Sponsorlu Reklamlar

Oyun kısa bir süre öncede Klan Savaşlarını güncellemede oyuna ekledi. Peki neydi bu Klan Savaşları modu, şimdi sizlere bunu açıklayacağız.

Klan Savaşları modu, aynı klanda yer alan üyelerin bir grup halinde sırasıyla, rakip klana karşı savaştıkları oyun bölümüdür. Şu günlerde en çok oyun içi aktiviteler bu bölümde yer alıyor ve kullanıcıların oyundan biraz da soğuduğu şu günlerde, yeni bir heyecan katmayı başardı.

clash-of-clans-clan-wars-base

Klan Savaşları Kaç kişi ile Yapılır?

Klan savaşları, klan büyüklüklerine göre hesap edilir. Yani klanınız da 10-14 arasında üyeye sahipseniz, klan savaşınız 10 kişilik yapılır ve 10-14 arasında ki kişi sayısını dışarıda bırakır. Yani 13 kişilik bir klan varsa bu klan 10 kişilik savaşa girebilir ve 3 kişi dışarıda kalır.

Klan Savaşları Kaç Gün Sürer?

Klan savaşları 2 gün sürer ve bu 2 gün içerisinde farklı zaman dilimleri yer almaktadır. İlk 24 saat hazırlık günü olarak geçer ve savaşçılar klanlarında ki son düzenlemeleri yapar. Rakibe göre düzenleme yapmak zaman alsa da sonuç olarak size savaşı kazandırabilir.

Klan kaleleri savaş ve hazırlık dönemleri için önemlidir. Klan kaleleri 24 saatlik hazırlık dönemleri için oldukça önemlidir. Klan kalelerine okçu, barbar, ejderha, goblin, bombacı vs. savaşçılarınızı yollayabilirsiniz. Klan savaşı haritasında, Bağış Yap kısmından kendi klan üyelerinize bu savaşçıları ilk 24 saat içerisinde mutlaka göndermelisiniz.

Clash Of Clans Kaydol – Android – iPhone – Windows Phone

Klan Savaşları Canlı Nasıl İzlenir?

Klan savaşlarına gelen Temmuz güncellemesi, Canlı izle özelliğini de beraberinde getirdi. Gerçekten mükemmel bir özellik diyebiliriz. Yada SuperCell firmasının elindeki artıları yavaş yavaş piyasaya sürmesi olarak da tanımlayabiliriz.

Klan savaş Haritasına gittiğinizde, arkadaşınız o an bir savaşın içinde ve ilk anlarında ise siz o savaşı canlı izle butonuna tıklayarak izleyebiliyorsunuz.

Klan Savaşları Puan Sistemi Nasıl Çalışır?

Klan savaşlarında ki en önemli bölüme geliyoruz. Bu bölümde, savaşta kazanılan yıldızlar önemli bir yer tutar. Klan üyelerinin kazandıkları yıldızlar toplanır ve yüksek yıldız sayısına sahip olan savaşı kazanır.

1 yıldız alabilmek için ya köy binasını yıkacak, yada %50 hasar vereceksiniz.

2 yıldız alabilmek için, köy binası + %50 hasar vermeniz gerekir.

3 yıldız alabilmek için, teferruatsız %100 bir yıkım yapmanız gerekir.

Klan Savaşlarında Yüksek Ganimet Elde Etmek?

Klan savaşlarında ganimet sistemi özel bir şekilde çalışmaktadır. Klan savaşlarında, düşman klanın sıralaması aynı zamanda sizin ganimet sıralamanızdır. Yani siz 1. ye dalarsanız daha çok, sonuncuya dalarsanız daha az ganimet alırsınız.

Bir diğer dikkat edilmesi gereken unsur ise, unutmayınız ki klan kalenizin büyüklüğü kadar ganimet toplayabilirsiniz. Yani klan kaleniz 20 kişilik kapasitede ise, siz de 400.000 iksir, 400.000 altın toplayabilirsiniz. Savaşçı 600.000 kazansa dahi, evine 400.000 götürebilir.

Savaşa Girmeden Önce Yapılması Gerekenler?

Klan savaşına girmeden önce, rakibin klan kalelerini mutlaka kontrol edin. Doluysa ilk önce klan kalesini boşaltmanız gerektiğini iyi bilin. Eğer kaleyi boşaltmadan dalarsanız, savaşı kaybetmeniz 30 sn. bile sürmeyebilir.

Dost klan üyelerine mutlaka bağışta bulunun.

Bomba, havan, X-Topu gibi unsurları iç kısımlara taşıyın.

Sizin hala bir Clash Of Clans hesabınız yok mu? Clash Of Clans Kaydol sayfamız yardımıyla hemen kayıt aşamasını gerçekleştirin.