Clash of clans oyunu popülerliğini yükseltiyor ve bu alanda da daha karmaşık bir algoritmaya doğru ilerliyor. Her yeni seviyede, oyunun dengesini bozmamak adına bir takım değişiklikler yapılıyor. Bu değişiklikler, büyük oyuncuları az da olsa kısıtlamak zorunda kalırken, küçük oyuncularında belirli bir seviye çıkabilmelerini ve oyunu daha çok zevk alarak oynamalarını sağlıyor.

Sponsorlu Reklamlar

Örnekler ile birlikte açıklanacak bir konu olduğu için, Clash Of Clans Kaydol oyunumuzun ganimet algoritmasını örnekler ile birlikte açıklayalım.

ilk 3 seviye köy binasına sahip bir oyuncunun kupa sayısı da köy binası ile doğru orantılı olduğu için, karşısına çıkacak rakiplerin köy binalarının seviyesi de görünen ganimet ile doğrudan ilişki içerisinde olacaktır. Yani kullanıcı daha yüksek köy binasına sahip bir köyün ganimetinin % 30’unu görebilirken, daha düşük seviyede köy binası olan bir köyün ganimetinin %10’unu anca görebilmektedir.

Clash Of Clans Ganimet

Clash Of Clans Ganimet

Ganimeti yüksek görse dahi, köyün hasar puanı da yüksek olacağından, oyuncunun pek fazla ganimet elde etmesi zor olacaktır. Bu noktada birazda oyun içi taktikleriniz yer almaktadır.

Size konumuzun asıl amacını belirtmemiz gerekirse, bunu kısaca açıklayalım.

Eğer ki siz dengeli ve uzun vadeli bir büyüme istiyorsanız, mutlaka ama mutlaka, bütün yükseltmeleri yaptıktan sonra en son olarak köy binanızı yükseltin. Böylelikle hem dengeli bir büyüme sağlarsınız, hem de ganimet kıtlığı çekmemiş olursunuz.

Yüksek ganimetten kastınız nedir derseniz, kesinlikle 300.000 üzeri iksir ve altın ve 1.000 üzeri kara iksir denilebilir.

Clash Of Clans oyununa kayıt olmadıysanız, Kaydol.Com.Tr aracılığı ile kaydolabilirsiniz.

Clash Of Clans Kaydol

Clash Of Clans Detaylı İnceleme