Efsane bir oyun daha SuperCell firması tarafından hayata geçirildi. Bu oyunumuzun ismi Clash Royale ve hem Android Hem de IOS cihazlar vasıtası ile oynanabiliyor. Şimdi sizlere kısaca hem oyundan, hem de oyunun püf noktalarından bahsedelim.

Sponsorlu Reklamlar

Öncelikle belirtelim ki oyunumuz Clash Of Clans oyununun biraz daha basit versiyonu. Hamleler her iki oyunda da pratik zekaya dayalı olsada. Clash Of Clans oyununun bir alt versiyonu. Yani Clash Of Clans oyununu oynayanlardan da olumlu tepkiler alsa bile, taktik ve strateji olarak daha basit. Yani kısaca daha alt yaş tabakasına hizmet ettiği söylenebilir.

Oyunda karakterler yine Dev, Goblin, Pekka, Okçu, Bombacı vs. birliklerden oluşuyor.

Oyunda önemli noktalardan bir tanesi savaş esnasında askerleri cepheye sürmeniz gerekirken yapmanız gereken bekleme. Her askerin belirli bir bekleme süresi var ve bekleme süreleri askerin dayanıklılığına göre artış gösteriyor. Kendinize ait 3 adet yerleşke yer alırken, düşmana ait de 3 adet yerleşke yer alıyor. Önemli olan 3 adet düşman yerleşkesini yıkmak değil. Kralın yerleşkesini yıkmak. Maçlarda tam yıkım için ise 3 adet kalenin de yıkılması gerekiyor.

Taktik olarak ise öncelikli olarak çok zor ölen devlerin gönderilmesi gerektiğini belirtelim. Pekka savaşçılarının da olduk ağır hasar verdiğini bilmeniz gerekir.

Oyunda yer alan arenalar ilerledikçe daha etkili ve görsel bir hal alıyor. Cehennem kuleleri, X yayları ve daha fazlası yeni arenalarda sizin hizmetinizde.

Clash Royale

 

Clash Royale 4

 

Clash Royale 3

Clash Royale 2

Clash Royale 1