Android ve ios için son dönemde hazırlanan en iyi uygulamalardan bir tanesi olan Clone Camera, farklı bir deneyim sunuyor ve basit bir özellikle küçük bir sihir yapıyor.

Sponsorlu Reklamlar

Evet küçük çaplı bir sihir yapıyor. Sizden, yani sizin aynınızdan tam 4 taneye kadar klonlayabilir ve bunu aynı karede birleştirebilir. Bunu yapmak içinse sadece akıllı telefona ihtiyacınız var.

Peki Clone Camera Nasıl kullanılır?

Öncelikle içerik sonunda yer alan linkler ile Android veya IOS markete ihtiyacımıza veya sahip olduğumuz telefona göre geçiş yapıyoruz. Daha sonra uygulamayı indiriyoruz ve kurulmasını bekliyoruz. Bu aşamadan sonra size birkaç teknik bilgi vermemiz gerekiyor.

Öncelikle uygulamayı açtıktan sonra, Start butonuna tıklıyoruz ve uygulama ilk aşaması olan fotoğraf çekme aşamasına geçiyor. Bu ekranda isterseniz flash açabilir veya arka kameradan ön kameraya geçebilirsiniz.

Dikkat: Fotoğraf çekerken kamera sabit olacak ve ön planda ki nesne veya insan konum değiştirecektir. 

Dikkat: Fotoğraf çekimi esnasında, odak nesnelerin arasına kesinlikle mesafe koyun. İnce ayar çizim yapamadığınız için boyama esnasında nesnelerin birbirleri ile karışması olumsuz sonuçlar verir.

Aşama 1: Kamera sabit durumda iken nesnenin fotoğrafını çekiyoruz ve bu aşamada ki ilk işlem bitiyor.

Clone Camera 1

Clone Camera 1

Aşama 2: İlk fotoğrafı çektikten sonra ise nesnenin yerini kamera alanı içerisinde kalacak şekilde değiştiriyoruz. ve ikinci fotoğrafı çekiyoruz.

Clone Camera 2

Clone Camera 2

Aşama 3: Aslında 4 adet fotoğraf çekebiliyoruz ama biz konuyu özetlemek adına 2 adet fotoğraf çektik. 3. aşama da ise artık asıl işlemi yapmaya sıra geliyor.

Clone Camera 3

Clone Camera 3

Aşama 4: Bu aşama 3. maddede dediğimiz gibi asıl işlemi yapmaya geliyor. Sihir bu aşamada başlıyor ve biz nesnenin üzerinde 1 saniye durarak alan seçme işlemini başlatıyoruz. ilk fotoğraf üzerinde kesinlikle çizim yapamıyoruz. İkinci resim de çizimi yaptık ve isterseniz son aşamaya geçelim.

Clone Camera 4

Clone Camera 4

Aşama 5: Bu aşamada 4. aşamada sağ alt köşede yer alan turuncu tik işaretine tıklayarak işlemi tamamlıyoruz. Ve fotoğraf işleme işlemi bittikten sonra sihirli fotoğraf ekrana geliyor. Artık ekranda 1 adet mouse değil 2 adet mouse var.

Clone Camera 5

Clone Camera 5

Aşama 6 Ve Son Aşama: Fotoğraf işlemini bitirdikten sonra sağ üst köşede yer alan simgeye tıklıyoruz ve artık kaydetme ve paylaşma ekranı geliyor. Facebook, Twitter, instagram sosyal ağlarında paylaşabiliyoruz. Eğer istersek mail de atabiliriz. Yada direk telefonumuza kayıt edebiliriz.

Clone Camera 6

Clone Camera 6

Gördüğünüz gibi siz de kendi imkanlarınızla birbirinden farklı işlemler yapabilirsiniz. Şimdi sizde hemen indirin ve uygulamayı kullanın.

Android Cihazlar İçin Clone Camera indir

iPhone, iPad İçin Clone Camera indir

 

İşlem bittikten sonra neler yapabiliriz?

1- Öncelikle işlem bittikten hemen sonra filtreler sayesinde çalışmamızı daha görsel hale getirebiliyoruz.

2- Çalışmayı istediğimiz yönde çevirebiliyoruz.

3- Çalışmayı istediğimiz gibi kesebiliyoruz.

4- Çalışma üzerine istediğimiz gibi yazı yazabiliyoruz.

 

Uygulamayı inceleme esnasında fark  ettik ki, yapabilecekleriniz hayal gücünüz ile doğru orantılı. İncelememiz tam 3 saat sürdü ve inanılmaz fotoğraflar çekmeyi başardık. Lakin internet de biraz araştırma yaptıktan sonra, uygulama ile yapılabilecekler tamamen kişisel hayal gücüne bağlı. Google görsel aramalarında Clone Camera diye aratırsanız çalışmalara bakabilirsiniz.

Kötü Tarafları:

Hassas nesne seçmenin çok zor yapılabilmesi.

Bol bol reklam olması. (Promo kod ile reklamlar engellenebiliyor.)

Şimdi Gelelim İncelememizin Detay Noktasına: Aşağıda ki iki çalışmanın nasıl yapıldığını kısaca anlatalım.

İlk resim ve ikinci resim aynı mantık çerçevesinde yapılıyor. İlk fotoğrafta iki resimde de erkek ve bayan fotoğraf karesinde yoktur. Bu erkek ve bayan ikinci çekilen fotoğrafta kareye girerler. Son aşamada kullanıcı ikinci resimden sadece çıkmasını istediği kısımları seçer. Ve böylelikle bu iki enfes çalışma ortaya çıkmış olur.

Clone Camera Nasıl Yaparım

Clone Camera Nasıl Yaparım

Yeni bir uygulama, oyun veya web sitesi incelemesinde görüşmek üzere.