• Hız
  • Oynanabilirlik
  • Grafik/Ses
  • Güncelleme
  • Yönetim

İki yıl üst üste yılın online oyunu ödülünü alma başarısını gösteren Desert Operations onbinlerce oyuncuya sahip, tarayıcı tabanlı bir strateji oyunudur. Ogame ve Travian’dan sonra yıllardır bu tarzda güzel bir oyun çıkmamıştır. Gerçek anlamda stratejinizi kullanacağınız, diplomasi yapabileceğiniz güzel bir oyun deneyimi sunan bu oyun, Türkçe dahil bir çok dil desteği sağlamaktadır.

Sponsorlu Reklamlar

Oyunda genel strateji oyunlarında olduğu gibi binalar yapılmakta ve hammadde üretimi sağlanmalıdır. Oyunda kullanılan hammadde kaynakları Yakıt, Dizel , Kerosin, Cephane, Para, Altın ve Elmas olarak 7 çeşittir. Bu çeşitlilik en iyi strateji oyuncularını bile zorlayıcı bir ekonomik denge planlaması gerektirir.

Desert Operations‘ta oyuna başlarken sunulan bir yardım bölümü bulunmaktadır. Oyun Planı adı altında bulunan bu bölümden hangi binaları yapmanız gerektiği size bilgi olarak verilmektedir. Oyunun başında bu plana göre ilerlemeniz daha hızlı gelişmenizi sağlayacaktır.

Her oyunda olduğu gibi bu strateji oyununda da araştırmalar büyük önem arzederler. Ünitelerin üretimini açabilmek için gerekli olan bu araştırmalar, seviyeye göre farklılıklar gösterir ve para kullanılarak araştırılırlar. Dizel motor, dizel jenaratör, karadan karaya roket gibi isimlerde araştırmalar bulunmaktadır.

Oyunda ünite çeşitliliği çok fazladır. Oyunu bu kadar zevkli kılanda bu ünite çeşitliliğidir. Askerler, tanklar, denizaltılar, gemiler, bombardıman uçakları ve savaş uçakları gibi her türlü saldırı ünitesi bulunmaktadır. Ayrıca dikenli tel, sığınak, kara mayını, deniz mayını, patriot, sahil bataryası ve mitralyöz gibi savunma üniteleri de bulunmaktadır. Bu ünitelerin hepsinin güçlü yönlerini, zayıf yönlerini ve üstün oldukları, zayıf oldukları üniteleri oyun içinde bulunan Çapraz Tablo’da bulabilirsiniz.

Bu devasa strateji oyununu hiçbir program indirmeden kaydolarak hemen oynamaya başlayabilirsiniz. Kayıt işlemi için aşağıda bulunan Desert Operations Kaydol butonuna tıklayıp, bir dakikalık kayıt işlemi ile oyuna hemen başlayabilirsiniz. Sizde artık bu amansız savaş oyununda gücünüzü, zekanızı ve stratejilerinizi konuşturabilirsiniz.

Desert Operations Kayıt Sayfası