Web sitelerinin nabzını tutan ve onları küçük küçük, ayrı ayrı ve birbirleri ile bağımsızca gruplara ayıran Dmoz büyümeye ve web sitelerine yön vermeye devam ediyor. Her ülke için aynı kategorilerde farklı sınıflandırmalar yapan ve bu sınıflandırmalar sayesinde kullanıcılarına yön gösteren web sitesine siz de kolaylıkla web sitenizi kaydedebilirsiniz.

Sponsorlu Reklamlar

Dmoz bağımsız editörleri ile, tamamen objektif sayılabilecek bir ortamda web sitelerinin belirli bir süzgeçten geçirilerek uygun listelere kaydedilmesi işlemi olarak nitelendirilse de, kullanıcıların Google ve diğer arama motorlarına yön vermesi olarak da dile getirilebilir.

Dmoz Kaydol seçeneğinin aslında bu site için uygun olmadığını, tam tersine kendinizi değil web sitenizi kaydettiğiniz de belirtelim. Dmoz kişinin kendi bilgilerini almaktansa, web sitesinin bilgilerini alarak onu süzgeçten geçiriyor.

Web sitenizi Dmoz’a eklemek için yapmanız gerekenleri şimdi adım adım anlatalım.

Öncelikle 14 farklı kategoriden kendimize en uygun kategoriyi seçiyoruz. Kategori seçildikten hemen sonra yavaş yavaş alt kategorilere inmeye başlıyoruz. İlk ana kategori seçiminden hemen sonra, ülke seçiminin yapılması gerekiyor.

Dmoz Kaydol

Dmoz Kaydol

Kategorilerden kategorilere geçiş yaparak en uygun kategoriyi bulmanız gerekiyor. Örneğin biz bir tane alt tarafta yer alan resimde ki gibi bir kategori oluşturduk.

Dmoz Kayıt Ol

Dmoz Kayıt Ol

En uygun kategori seçildikten sonra, kendi web sitenizi 7-10 kelime arasında tanımlamanız gerekiyor. Site ismi seçilirken de asla arama odaklı davranmamalı ve kesinlikle sitenizi tanımlayan kelime seçilmelidir.

Dmoz örnek siteler

Dmoz örnek siteler

Gördüğünüz gibi eklenen siteler kendi isimlerini birkaç kelime entegre etmiş ve arkasından açıklamasını yazmış. Sizinde bu örneklerde ki gibi net olmanız gerekiyor, unutmayın.

Dmoz ne işe yarar?

Dmoz web sitelerini kategorilere ayırarak arama motorlarına daha kolay bir listeleme imkanı sunuyor. Listeleme işini daha adaletli hale getirmek için, tamamen güvenilir editörler seçiliyor ve bu editörler her gelen siteyi de kabul etmiyor. Yani abartı, içerik olarak kalitesiz, örnek içermeyen siteleri kesinlikle eklemiyor ve aksine tekrar girişini de zorlaştırıyorlar.

Dmoz’a Web Siteni Kolayca Kaydet

Anahtar Kelimeler: Dmoz Kayıt Ol, Dmoz Kaydol, Dmoz Site Kayıt