Ankama games tarafından geliştirilen flash üzerine kurulu bir oyun olan dofus ile, değişik bir strateji oyununun kapılarını aralıyoruz. Değişik karakterleri ile birbirinden farklı 12 ırkın, gelişim ve toprak mücadelesini konu alıyor.
İlk olarak Fransa’ da geliştirilen bu oyun oldukça kolay anlaşılabilir bir tarzda oyunlar arasındaki yerini almıştır.

Sponsorlu Reklamlar

Sponsorlu Reklamlar


Flash üzerine kurulu olduğundan, keskin hatlardan yoksun, zevkli görünümlü bir strateji oyunudur. Oyun yapımcıları, dofusu en kolay anlaşılabilir duruma getirmeyi başarmışlar. Oynarken, bazı detayları anlamak için kıvranmıyorsunuz.

Oyun tamamen, birbirinden farklı ırkların toprakları işgal etmeleri, maden toplamaları, birbirleriyle girdikleri savaşlar ve savaş taktikleri üzerine kurulu. Oyunda mantık, level atlayarak, karakterlerin yeteneklerini güçlendirmek ve toprakları daha kolay işgal etmek üzerinedir. Strateji oyunlarını oynamanın en büyük sıkıntısı, oyunu nasıl oynayacağımızı anlamaya çalışırken ve kullanımda yaşadığımız sıkıntıdır. Dofus, bu sıkıntı ve kullanım zorluğuna bir çözüm getirebilmiş bir oyun türüdür. Bu anlamda en çok tercih edilen oyunlardan biridir. Küçükler ve büyükler anı zevki alarak oynayabilmektedir. Mmorg bir oyun olması da oyunun zevkini ayrıca arttıran bir etkendir.

Sevdiklerinizle aynı zevki alarak eğlenebileceksiniz. Ankama games son zamanlarda bu tarz kullanım kolaylığı ile bilinen oyunları ile en hit oyun yapımcısı olmuştur. Oyunların kullanımlarındaki kolaylık, keyif almamızı sağlıyor. Bu oyun ise her kesime hitap eden ve herkese keyif veren kullanışlı bir oyun olarak tercih sıralarında ilk sıralarda yer alıyor.

İnternet üzerinden oynanan oyunların tercih edilmesinin sebebi, kolay ve kullanışlı olmalarından ileri geliyor. Ankama games in yayınladığı oyunların bu özelliği ile talep gördüğü ve her kesime keyif verdiği görülmektedir. Bu oyun ile de online oyun severlerin kalplerini fethetmişe benziyor.

Dofus Online KaydolVe Oynama BaşlaDofus Online İndir