Şimdiye dek Dünyanın çeşitli bölgelerinde aynı isimle farklı oyun firmaları tarafından özgünleşmiş şekilde yerel kullanıcılara sunulan Dragon Nest şimdide mayn games tarafından ülkemize özgü olarak Türk kullanıcılarına sunuldu. Oyunun genel tarzı MMORPG olup kendi alanında iyi örneklerden bir tanesidir. Oyunun tek dezavantajı ise tüm Dünyaya aynı anda sunulamamasıdır.

Sponsorlu Reklamlar

Oyunumuzun Türkçe olduğunu da siz kullanıcılara belirtelim. Dragon Nest oyununun hem İngilizce, hem de çok iyi hazırlanmış Türkçe desteğinin olduğunu da belirtelim. Yani oyunu oynamakta da zorlanmayacaksınız. Oyun size dil seçeneğinin yanında, kolay kullanım özelliği de sunuyor. Oyunu hem mouse, hem de klavye tuşları ile oynayabilme seçeneğine sahipsiniz. Yeri geldiğinde her ikisini de kullanabilirsiniz.

Öncelikle şunu belirtelim ki oyun içerisinde MMO ne demekmiş fazlasıyla anlayacaksınız. MMO oyununun sınırlarını zorlamaya hazır olun da diyebiliriz. Oyunda ki en can alıcı nokta ise bu tür oyunların vazgeçilmezi olan bosslar. Bu bosslar kesinlikle sizin oyunu sevme sebebiniz olacak diyebiliriz.

Dragon Nest

Dragon Nest

Oyunda farklı ve iyi olarak sizlere anlatabileceğimiz bir bölümde sınırsız kombo özelliği. Bu özellik sayesinde rakibinize inanılmaz ağır hasarlar verebilirsiniz. Sınırsız kombo özelliği ve size canını feda edebilecek takım arkadaşlarınız ile birlikte sınırsız usta savaşçı, yenilmez efsane büyük bossu devir ve oyunu kazan.

Dragon Nest Oyunu Sınırsız Kombo Özelliği

Dragon Nest Oyunu Sınırsız Kombo Özelliği

Oyunda bir diğer önemli sayılabilecek nokta ise, ejderhalar ile savaşabilmek için büyümek, daha hızlı büyümek ve daha daha büyümek. En çarpıcı macera olan ejderhalar ile savaşmak için sen de hızlıca geliş.

Dragon Nest Oyunları

Dragon Nest Oyunları

Oyunumuz kendi türünde en iyi ve ilk 3D macera oyunu. Bunu belirtmeden geçemeyeceğiz. Bunun nedeni oyunun gerçekten bu alanda ilk ve hala bir rakibinin olmamasıdır.

dragon nest oyna

dragon nest oyna

Oyun İçerisinde Yer alan Sınıflara Kısaca Bir Değinelim.

Dragon nest savaşçı

Dragon nest savaşçı

Dragon Nest Sınıflar

Dragon Nest Sınıflar

Kılıç ustası hızıyla ünlü bir savaşçıdır ve onu bu konuda başka bir sınıfa ait bir karakter asla geçemez. En uzakta ki rakibe bile en can alıcı darbeleri yapabilir. Onunla kimse baş edemez, boss hariç.

Lejyoner sınıfı ise adeta bir futbol takımının defansı gibidir. Bütün saldırıları püskürtebilir ve sizin için nefes alıcı bir boşluk oluşturur. Uzun menzilde etkisiz kalırken kısa menzilde adeta öldürücü darbeler yapabilir. Toplu hasar konusunda da üzerine yoktur. Adeta toplu bir kıyım yapabilir. Ama sadece kısa menzilde olduğunu unutmayalım.

Oyunda yer alan haritalar:

Şimdilik size harita konusunda sadece bir örnek verebileceğiz ama en azından haritaları anlamanız da yeterli olacaktır.

Dragon Nest Haritalar

Dragon Nest Haritalar

Oyunda Yerlan Bosslar:

Oyunumuzda iki adet boss yer almaktadır. Bu bosslar iile başetmek gerçekten çok zor ve zaman alabiliyor. Onları yenebilirseniz artık siz de oyunun ustalarından birisi olabilirsiniz. Şimdi onlara bir bakalım.

Goblin Boss Jyakuku

Goblin Boss Jyakuku

Ona salak savaşçıda diyebiliriz. Bunun en büyük nedeni bulunduğu konuma sadece saldırganlığı, öfkesi ve gücüyle gelmiştir. Asla gerçekçi bir stratejisi yoktur. Onu alt etmek için ince bir zeka ve bunu tamamlayacak yetenekler yeterlidir.

Ork Bacu

Ork Bacu

İkinci Boss olan Ork Bacu insanları ve onlara benzeyenleri asla sevmez. Onun en büyük düşmanı insanlar ve onların soylarıdır. Bu güvensizlik onu daha da hırçın hale getirmiş ve boss ünvanını almıştır. Onu yenmek için insan olmamak gerekir. Ama eğer insansı bir karakter ise çok mücadele etmesi gerekir. Bence biz anlatmayalım, siz deneyin..!

Dragon Nest Nasıl Oynanır?

Oyunumuzda görevler başlamadan hemen önce oyunun nasıl oynandığı görev çubuğunda belirtilir.

Görevi kabul ettikten hemen sonra görev çubuğu ve görev ekranı sizin için ekranda hazır hale gelir.

Görevi tamamlayan oyuncu NPC’ye döner ve oyunun belirtilen ödülünü alabilir.

Mavi portallar oyunda önemli bir yere sahiptir. Bu portallar istediğin alana geçiş yapabilirsin.

Bölümler arası geçiş yapmak için ise kırmızı portallar kullanılır.

Kırmızı portaldan geçen oyuncu, geçeceği portalı seçebilir ve aynı zamanda geçeceği bölümün zorluğunu da tespit edebilir.

Bölümlere girmek isteyen oyuncu 4 kişi ile geçiş yapabilir. Oyuncuyu seçmeniz yeterli olacaktır ve sayı maksimum dörttür.

Görevleriniz, başarılarınız ve daha fazlasına L tuşuna basarak ulaşabilirsiniz.

Yeni görevler her zaman ekranın üst kısmında gösterilir ve sadece aktif olan görevleri görebilirsiniz. Yeni görev aktif olduğunda ekranın üst kısmında yer alır.

Dragon Nest Klavye Kısa Yolları:

Dragon Nest Klavye KısaYolları

Dragon Nest Klavye KısaYolları

Dragon Nest Oyununa Kaydol

Dragon Nest Oyununu indir