E-Devlet her Türk vatandaşının bilgilerine en kısa yoldan ulaşmasını sağlayan bir sistemdir. Turkiye gov tr adresi halk arasında e devlet olarak adlandırılmaktadır. Daha sonraları sistem de kendi içerisinde e-devlet kelimesini kullanmaya başlamıştır.

Sponsorlu Reklamlar

Her yeni günde sistem yöneticileri tarafından, yeni eklemeler ile vatandaşların işleri kolaylaştırılmaktadır. Bu kolaylıklardan sonuncusu da, üniversite öğrencilerinin öğrenci belgelerini sistemden temin edebilmeleridir. Bu ve bunun yüzlerce iş kolaylaştıran ekran sistem dahilindedir. Şimdi iş kolaylaştıran işlemleri kısaca anlatalım.

Öncelikle e-devlet şifresi alabilmeniz için mutlaka bir PTT şubesine gidip, üzerinde T.C. kimlik numarası bulunan nüfus cüzdanını ibraz etmeniz gerekmektedir. Bu vatandaşın şifresinin bir başka kullanıcı tarafından alınmasını engellemek için yapılmıştır. Yani şifre kişiye özeldir ve PTT şubesi hariç, kesinlikle şifre elde edilemez. Yani kaydol.com.tr aracılığı ile de olsa bu işlemi gerçekleştiremezsiniz.

E-Devlet Kaydol

E-Devlet Kaydol


 

E-Devlet Tanıtım Videosu:


 

E-Devlet Hizmetlerine ulaşabileceğiniz sayfa. Bu sayfa e-devlet haritasını sizlere sunar.

E-Devlet Hizmetleri


Cumhurbaşkanlığı da dahil, devlet kurumlarının tam listesi ve ulaşabilmeniz için seçenekler. Cumhurbaşkanına kişisel mesaj dahi yazabilmeniz için hazırlanmış sayfada mevcuttur.

E-Devlet Kurumlar

 


Bulunduğunuz il belediyeleri ile entegre olarak hazırlanmış hizmetlerden yararlanma.

E-Devlet Belediyeler


 

E-Devlet platformunda yaşanılan problemlerin kolaylıkla halledilebilmesi için sistem kendi içerisinde bir iletişim alanı hazırlamıştır. Bu alana ulaşabilmeniz için gerekli sayfa:

E-Devlet İletişim


 

Adalet Bakanlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu, Emniyet Genel Müdürlüğü, Gelir İdaresi Başkanlığı, Tapu Ve Kadastro Genel Müdürlüğü, Meteoroloji Genel Müdürlüğü, T.C. Merkez Bankası, Milli Eğitim Bakanlığı ve diğer bütün devlet kurumlarına e-devlet sistemi üzerinden ulaşabilmeniz mümkün.