• Oyun Kalitesi
  • Etkileyicilik
  • Kontrol
  • Oyuncular
  • Gelişim

Evony web tabanlı oynanan oldukça gelişmiş flash destekli bir MMORTS oyunudur. Görsellik açısından oldukça başarılı ve oyunda ilerlemek kolaydır. Tüm dünyada on sekiz milyondan fazla kullanıcısı bulunmaktadır. Oyun içerisinde, diğer oyuncular ile de sürekli irtibat halindesiniz. Online oyun oynamayı sevenler için, oldukça iyi vakit geçirebilmek Evony ile mümkün diyebiliriz.

Sponsorlu Reklamlar

Oyun orta çağ döneminde geçen klan savaşlarını anlatmaktadır. Oyuna ilk başladığınızda kendinizi geliştirebilmeniz için yedi gün boyunca koruma altında oluyorsunuz. Bu esnada yeni binalarınızı yapabilir, savunma için taktiklerinizi geliştirebilirsiniz. Böylece savaşa hazır bir konuma gelebileceksiniz.

Oyun esnasında karşınıza gelen çeşitli giftler, arkadaşlarınıza yardım etmek için size fırsat sunar. Bazen biraz su, altın, para, puan gönderebilir, bazen de karşılıklı yardım alabilirsiniz. Bu etken özellikle ilerleyen seviyelerde oldukça işinize yarayacak.

Oyun içerisindeki kaynaklarınız altın, yemek, taş, demir ve odundur. Bunları kazanıp ya da arkadaşlarınızdan isteyip oyun içerisinde bina yapımında ham madde olarak ve halkınız için besin olarak kullanabilirsiniz. Altını ise oyunda para yerine kullanabilirsiniz.

Oyuncu oyuna bir kalede başlayarak, savaşta elde ettiği başarıyla genişleyip seviye atlamaktadır. Oyunun ilerleyen bölümlerinde, daha da zevk alabileceğiniz yeni oluşumlar devreye girer. Online olarak oynadığınız arkadaşlarınızla yardımlaşarak oyunu daha zevkli hale getirebilirsiniz.

Evony İngilizce tabanlı bir oyun olmakla birlikte, anlaşılması oldukça kolay bir savaş oyunudur. Kendinizi kısa sürede oyuna iyice kaptırıp, kopamayacaksınız. Savaş oyunlarını seviyorsanız, size tavsiye edeceğimiz Evony zamanınızı en güzel şekilde geçirtebilecek gerçek zamanlı bir strateji oyunundan daha fazlasını size tattıracaktır.

Evony Kaydol