• Oyun Kalitesi
  • Grafikler
  • Kontrol
  • Hız
  • Gelişim

Formula 1 yarışlarının heyecanı tüm spor meraklılarını etkisi altına almaya devam ederken, Codemasters Racing F1 heyecanını bilgisayarlar ile buluşturmayı başardı ve oyunun tarayıcı üzerinden oynanan versiyonunu kullanıma açtı. F1 heyecanını sonuna kadar hissettirmek için hazırlanmış oyunu başlatmak için saatler boyunca uğraşmanıza gerek yok. Oyuna aşağıda verilen linkler yardımıyla kayıt olabilir ve oyuna çok hızlı bir şekilde giriş yapabilirsiniz.

Sponsorlu Reklamlar

F1 Online: The Game oyununda en önemli unsurlardan bir tanesi de, istediğiniz pisti seçip, istediğiniz takımın sürücü koltuğuna oturabilmeniz.

Sezon yarışları modun da, tüm pistlerde sırasıyla yarışıyor ve puan sıralaması sizin diğer oyuncuların arasına girmenizi sağlıyor. Liderliğe oynayabilmek için tüm yarışlarda ilk 3’e girmeniz gerekliliğini unutmayın.

Oyuna Nasıl Kayıt Olunur? Ve Nasıl Oynanmaya Başlanır?

İlk aşama olarak verilen linkler yardımıyla web sitesini ziyaret edin. Oyuna başla butonunu tıkladıktan sonra, Unity Web Player’ın kurulumunu yapmanız gerekiyor. Bu kurulumu yaptıktan sonra ise oyun verileri indiriliyor ve bir anda eğer bilgisayarınızın sesi açıksa, Formula arabalarının sesini duyuyorsunuz.

Artık takımınızı oluşturma vaktiniz geldi. Bu takım oluşturma kısmı ise aşama aşama ilerliyor. Aşamalara kısaca göz atalım.

  • Takım logosu oluşturma
  • Takım ismini belirleme
  • Takım arabası görünümü özelleştirme. ( Takım arabasını 360 derece olarak ön izleyebilirsiniz.)
  • Sürücü kaskı özelleştirme.

Bu aşamadan sonra sizi mavi alan adlı garaja atıyor. Garajda sizi birtakım yönlendirmelere bekliyor. Bu kısımda mavi alan adlı garajın detaylarını öğreniyor, araçlarınızı garajda hazırlamanın pratik yönlerini bekliyorsunuz. Garaj da aracın parçalarını değiştirebilir, tamir edebilir ve aracınızın performansını arttırabilirsiniz.

Son olarak oyun sizi otomatik olarak yarışa bağlıyor. Burada size otomatik olarak oyuncu bulunuyor ve yarışmanız sağlanıyor. Oyuncu bekleme aşamasından sonra size oyunun mouse ile nasıl oynanacağı tarif ediliyor. Mouse sol tuşu ile hızlanırken, sağ tuşu ile yavaşlayabiliyor veya durma anında sağ tuş ile geri gidebiliyorsunuz.

F1 Online The Game Kayıt Sayfası

 

 

Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar!

Oyunda  dikkat edilmesi gereken noktalardan bir tanesi, virajları dönerken kesinlikle yavaşlamanız gerekliliği. Bu yavaşlama işlemini gerçekleştirdiğiniz takdirde, yani freni de kullanmayı öğrenirseniz oyunda başarılı olmamanız için hiçbir neden yok. Bir diğer önemli nokta ise aracınızı geliştirmek.

Aracınıza ait tüm parçaları geliştirmeli, daha hızlı bir yarış için ise mutlaka araştırma merkezinizi kurmalısınız. Bu merkezde, arka kanat, kask, motor, hava girişi, kers, frenler, vites kutusu, yan bölmeler, süspansiyon, ön kanat ve diğer kısımları geliştirebilirsiniz.

Oyun Modları:

Hızlı Yarış Modu: Bu modda oyuncu, oyuncular arasından rastgele seçilen oyuncular ile yarışabilir. Burada elde edilen dereceler ile para kazanabilir ve bu parayı ister arabanız, isterseniz de araştırma merkeziniz için kullanabilirsiniz.

Şampiyona Modu: Bu mod oyunun en önemli ve en değerli modu. Bir sezonu konu alan modda, sadece tek bir yarış değil bütün pistlerde yarışıyor ve sezonu lider tamamlamaya çalışıyorsunuz.