Facebook konusunda ihtiyacınız olan yayınları yapmaya devam ediyoruz ve bunlardan bir tanesi de Facebook E-Posta Adresi Değiştirme konusu.

Sponsorlu Reklamlar

Sayfamız size Facebook şifresini nasıl değiştireceğinizi en kısa yoldan ve resimler ile anlatacaktır.

Öncelikle resimde göründüğü gibi ayarlar menüsüne giriş yapıyoruz.

Facebook E-Posta Adresi Değiştirme

Facebook E-Posta Adresi Değiştirme

 

Genel hesap ayarları kısmına girdiğimizde E-Posta kısmına düzenle diyoruz ve gördüğünüz gibi o kısım griye dönüyor ve açılıyor. Bu kısımda yer alan Bir Başka e-posta adresi veya cep telefonu numarası ekle kısmına tıklayarak mail adresimizi değiştiriyoruz.

Facebook mail adresi değiştirme

Facebook mail adresi değiştirme

Bir Başka E-Posta Adresi Veya E-Posta Adresi Ekle kısmına tıkladığınızda hemen alttaki resimde ki gibi bir kutucuk açılacak ve yeni e-posta adresinizi girmenizi isteyecektir. E-Posta adresinizi girdikten sonra ise ekle demeniz yeterli olacaktır.

Facebook eposta adresi değiştirme

Facebook e-posta adresi değiştirme

Facebook E-Posta Adresi Neden Değiştirilir?

Aslında konunun özüne baktığınızda Facebook E-Posta Adresi Değiştirmek ne işe yarar diyebilirsiniz. Ama emin olun ki birçok durum bunu gerektirebiliyor. Mesela mevcut kayıtlı e-posta adresinin çalınması, şifresinin unutulması ve bir daha elde edilememesi, kullanılmama gibi durumlardan kaynaklı olarak değiştirilmek istenebilir.

Özellikle e-posta adresinin kontrol dışı kalması gibi durumlarda ilk olarak bu noktadan hareketle Facebook kayıtlı mail adresinin değiştirilmesi gerekmektedir.