Facebook kullanmak bir keyif ve arkadaşlarımızla sanal şekilde etkileşime geçmek ve bunun yanında eğlenmek mümkün. Uzun bir süreyi Facebook üle geçirebilmek mümkün. 13-18 yaş arası gençler günlerinin yaklaşık 270 dakikasını Faceboook web sitesinde ve uygulamasında online olarak geçiriyorlar. Muhtemelen siz de bu konuyu okuyorsanız, sıkıldınız ve artık Facebook’u silmek istiyorsunuz.

Sponsorlu Reklamlar

Ama şunu öncelikle belirtelim ki yakın zamana kadar Facebook‘u silemiyorduk. Ama yazının sonunda Facebook silme linkini de yayınladık. Bunu Türkiye de en detaylı anlatan site olmanın gururunu yaşıyoruz.

Peki Facebook neden silemiyorduk? ( Yazı sonunda, kalıcı Facebook silme linkini yayınladık.)

Facebook kullanımşartları ve koşullarında silenemeyeceği belirtilmiş. Bunun en büyük nedeni kullanıcı kaybedilmek istenmemesi. Yani hesabını silen bir kullanıcının, geri gelmesine bir neden olmalı. profili sıfırlanmış bir kullanıcı kolay kolay geri gelmez. Bunu Facebook yöneticileri de çok iyi biliyorlar.

Şimdi detayları anlattıktan sonra Facebook hesabının nasıl pasif hale getirileceğini anlatmaya çalışalım. Son olarak da Facebook hesabının nasıl silineceğini belirtelim.

Aşama 1:

Öncelikle Facebook hesabımıza giriş yapıyoruz ve hemen altta ki resimde olduğu gibi, kilit işaretinin hemen yanında ki aşağı bakan ok işaretine tıklıyoruz. Açılan pencerede ayarlar kısmına tıklıyor ve ayarlar alanına giriş yapıyoruz.

Facebook Hesap Silme

Facebook Hesap Silme

Aşama 2:

Ayarlar bölümüne girdikten sonra, artık Güvenlik bölümüne girebilir ve oradan da hemen alt kısımda yer alan fotoğrafta ki gibi, hesabını dondur kısmını görebilirsiniz. Artık Tıklayın ve bir sonra ki duygusal aşamaya geçin.

Facebook Silme

Facebook Silme

Aşama 3:

Bu aşama son aşama ve ayrılma nedeninizi kesinlikle belirtmek zorundasınız. Eğer bu sebeplerden birisi değilse sallayın gitsin :)

Bu aşamanın kötü yanlarından bir tanesi de sadece sizin yöneticisi olduğunuz grupların feshedilmesi anlamına gelmesi. Kurduğunuz gruplar artık yok olma tehlikesi ile karşı karşıya.

Facebook Dondurma

Facebook Dondurma

Aşama 4:

Son olarak sayfa sonuna geliyoruz ve onayla seçeneği ile hesabımızı donduruyoruz..

Facebook Hesabı Silme Son aşama

Facebook Hesabı Silme Son aşama

İşte hepsi bu kadar, artık bir Facebook hesabına aktif olarak sahip değilsiniz.

Geri dönmek isterseniz, Facebook kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapmanız yeterli.


 

Son aşama olarak Facebook hesabının nasıl silineceğini anlatalım.

Facebook hesabınızı silmek için öncelikle Facebook hesabınızla oturum açın ve hemen altta ki Facebook Hesabımı Silmek İstiyorum linkine tıklayın.

Facebook Hesabımı Silmek İstiyorum Diyorsan Tıkla..!

Tıkladıktan hemen sonra yönleneceğin sayfa da aşağıda ki gibi bir resimle karşılaşacaksın.

Facebook sil

Facebook sil

Eğer farklı bir Facebook hesabı almak isterseniz Facebook Kaydol sayfamız aracılığı ile kayıt yapabilirsiniz.