Facebook kendisini geliştirmeye ve kullanıcılarının talepleri ve doğa kanunları etrafında kendi kurallarını oluşturmaya devam ediyor ve Facebook Hesap Vârisi özelliğini aktif hale getirdi.

Sponsorlu Reklamlar

Facebook hesap vârisi özelliği, kullanıcı vefat ettikten sonra hesabının silinmeden devam etmesini ve çok güvendiği bir kişiye hesabın devredilmesini esas alıyor. Aslına bakıldığında üzücü bir durum olsa da, gelecek nesillere geçmişi hakkında detaylı bilgiler vermesini de sağlıyor. Biz bu fikri ilk duyduğumuzda daha hayata geçmemişti. Ve geçmesini de çok bekledik. Facebook’un 2.000 yıllık bir geçmişi olduğunu düşünsenize. Siyasi, toplumsal, ideolojik, spor, sanat vs. tüm alanlarda yaşananların milyonlarca bakış açısıyla çağımıza ulaştığını.

Aslında biz kaydol.com.tr olarak buna şöyle diyoruz. Bir söylemin 3. kişiye ulaşırken dahi farklılaşması, yüz yıllar önce ki bilgilerin bugüne ulaşırken ki geçirdiği evrimi siz düşünün.

Şimdi bizde bir hesap vârisi bırakarak gelecek nesillere bilgi aktarımını, en azından çağımızın ne durumda olduğu hakkında ki bilgi birikimi bir değerli hazineyi bırakabiliriz.

Facebook hesap vârisi nasıl aktif edilir?

Öncelikle Facebook’a giriş yapıyoruz. Giriş yaptıktan sonra da sağ üst köşede yer alan kilit simgesine tıklayarak menüyü açıyoruz. Açılan menüde yer alan ayarlar kısmına giriyoruz.

Hemen resimde gösterelim; Gördüğünüz gibi menü açıldı ve artık ayarlar kısmına da tıklayıp ilgili menüye girişi yapalım.

Facebook Hesap Varisi Özelliği

Facebook Hesap Varisi Özelliği

 

Daha sonrasında ise açılan menüde Hesap Vârisi seçeneğine tıklayarak işlem menüsüne ulaşalım.

 

Facebook Hesap Vârisi Ekleme

Facebook Hesap Vârisi Ekleme

Artık hesap vârisi eklemek için son sayfaya ulaştık. Bu sayfada bir arkadaş seç kısmına güvendiğiniz ve siz vefat ettikten sonra Facebook yasal vârisiniz olmasını istediğiniz kişinin ismini yazıyorsunuz. Zaten sistem o kişiyi siz yazınca otomatik olarak algılayacaktır.

Hesap Varisi Ekleme

Hesap Varisi Ekleme

Hesap vârisi, hesap sahibinin ölümünden sonra hesaba vefat logosunu yapıştırabilir ve vefat eden kişi adına arkadaşlık isteklerini yanıtlayabilir, profil resmini güncelleyebilir veya gönderimlerde bulunabilir. Şu an için aktif olarak kullanılan özellik kullanıcıların hizmetine sunuldu.

Sizde bu özellikten yararlanabilmek için Facebook hesabına sahip olmanız gerekir. Eğer bir Facebook hesabınız yoksa Facebook Kaydol sayfamız yolu ile kayıt olabilirsiniz.

Facebook şifresini unuttuysanız ve şifrenizi tekrar almak istiyorsanız Facebook Şifremi Unuttum sayfasından kolaylıkla şifrenizi değiştirip giriş yapabilirsiniz.