Facebook açısından herşey iyi ilerliyor ve halen Dünyanın en iyi ve en çok ziyaret edilen sosyal ağı. Ama kullanıcılar “Facebook şifremi unuttum nasıl öğrenebilirim” gibi bir aramayı Google’da en çok arananlar arasına sokabiliyorsa, kullanıcılar açısından durumun hiçte iyi gitmediğini gösteriyor demektir.

Sponsorlu Reklamlar

Bu sorunun çözümü için yazımızda unutulan Facebook şifresini nasıl değiştirebileceğinizi inceleyeceğiz. %100 çözüm sunduğumuzu da unutmayın.

Aşama 1: Öncelikle Facebook ana sayfasında yer alan, şifreni mi unuttun linkine tıklıyoruz. Bu bizim şifre hatırlatma işlemini başlatacağımız an olarak da kayıtlara geçirilebilir. Bu sayfa da yer alan “Şifreni mi Unuttun?” ve “Yeni Bİr Şifre İste” linkleri aynı sayfaya bağlanmaktadır.

Facebook Şifremi Unuttum

Facebook Şifremi Unuttum

Aşama 2: Bu aşama da şifrenin yenilenmesi için 2 adet tercih sunuluyor ve buradan ikinci seçenek olan “Şifremi yenilemek için bana e-postayla bir bağlantı gönder” seçeneğini işaretliyoruz. Artık üçüncü aşamaya gönül rahatlığı ile geçebiliriz :)

Facebook Şifremi Unuttum Nasıl Öğrenebilirim

Facebook Şifremi Unuttum Nasıl Öğrenebilirim

Aşama 3: Bu aşamada kullanıcının E-Posta adresine bir mail gönderilir ve bu mailin içerisinde de bir kod yer alır. Bu kod 6 haneli olup, güncellemelere göre değişebilir. Bu kodu şimdilik kopyalayın ve bir sonra ki aşama da nasıl işimizi hallediyor onu görelim.

Facebook Şifremi Unuttum 2

Facebook Şifremi Unuttum 2

Aşama 4: Bu aşama da mail adresimize gelen 6 haneli kodu resimde yer alan alana direk yapıştırıyoruz. Daha sonra devam tuşuna basmanız yeterli olacaktır.

Facebook Şifremi Unuttum 3

Facebook Şifremi Unuttum 3

Aşama 5: Artık unuttuğumuz şifrenin yerine yeni şifremizi belirleyebiliriz. Bu şifremizin öncelikli amacı, bir önceki şifremiz gibi unutmayacağımız bir şifre olması.

Facebook Kaydol

Facebook Kaydol

Aşama 6: Şifremizi de belirledikten sonra, sizin şifrenizin çalınma ihtimaline karşılık, en son giriş harita üzerinde konum olarak belirtiliyor. Mesela biz Niğde üzerinde en son girişimizi yapmışız.

Facebook Şifremi Unuttum 4

Facebook Şifremi Unuttum 4

Aşama 7: Artık giriş yaptığımıza göre, tarayıcıyı da kaydedebilir ve sonra ki girişlerimiz de şifre sorununu ortadan kaldırabiliriz.

Facebook Şifremi Unuttum 5

Facebook Şifremi Unuttum 5

Gördüğünüz gibi Facebook şifremizi kolaylıkla 7 aşamada değiştirdik. Değiştirme işlemi de tamamen kusursuz bir şekilde gerçekleşti.

Siz buna rağmen şifrenizi değiştirmekte başarılı olamadıysanız Facebook Kaydol sayfamız aracılığı ile yeni bir Facebook hesabı alabilirsiniz.