GameVation şirketi tarafından yayınlanmış bir tarayıcı oyunu olan Fishao, Ilogos tarafından geliştirilmiştir. Sahip olduğu sevimli karakterleriyle ve onların sevimli dünyalarının renkliliğiyle dikkat çeken oyunu karakterinizi oluşturduktan sonra tek başınıza veya arkadaşlarınızla çevrimiçi olarak oynayabilmeniz mümkün olmaktadır.

Sponsorlu Reklamlar

Fishao oyunu RPG ögeleriyle desteklenen bir oyun olarak karşımıza çıkmaktadır. Oyunda yüz ellinin üzerinde farklı türde balık bulunmaktadır ve bu balıkları avlayabileceğiniz on tane farklı bölge bulunmaktadır. Bu balıkları avlarken kullanacağınız farklı olta ve yemler, size daha büyük ve değerli balıklar yakalama imkânı sunmaktadır. Ayrıca oyunda yükselerek zorlu bölgelerde avlanabilme olanağına sahip olacağınız seviyelere çıkmanız da mümkün olmaktadır.

BALIK AVINA ÇIKMAK HİÇ BU KADAR EĞLENCELİ OLMAMIŞTI

Oyunda karakterinizi belirlerken cinsiyet, ten rengi, saç kesimi ve giyim seçiminizi de yaparak kendi zevkinize göre bir karakter oluşturmanız mümkün olabilmektedir. Oyuna başlarken bir öğretici de otomatik olarak size oyunla ilgili gerekli olan ilk adımlarınızı nasıl atacağınız konusunda destek olacaktır. Oyunda gerçek zamanlı bir harita bulunmaktadır ve bu sayede bölgede rahatlıkla gezebilmeniz sağlanmaktadır. Oyunda balık avlamak dışında dolaşabilmeniz ve oyunda yer alan diğer kişilerle sohbet edebilmeniz de mümkün olmaktadır. Mümkün olduğunca uzun süre oyunda kalabilmek başarıyı artıracaktır. Oyuncuların hedefleri arasında balıkçı turnuvasını kazanmak, çok yüksek bir seviyeye ulaşmak, yeni alanlar veya yeni ekipmanlar kazanmak gibi hedefler bulunmaktadır.

RPG ve simülasyon türünde geliştirilen Fishao oyununda Pokemon ve Animal Crossing oyunlarında bulunan bazı oyun ögelerini bulabilmek mümkündür. Oyuncuların oyun içerisinde yeni arkadaşlar bulabilmesi mümkün olmaktadır.