Alaplaya şirketi tarafından yayımlanan, bir macera ve savaş oyunu olarak oynayanların ilgisini çekmeyi başarabilmiş olan Florensia, içerisinde pek çok adaya ve ucu bucağı gözükmeyen bir denize sahip olan bir üç boyutlu oyundur.

Sponsorlu Reklamlar

On iki meslek grubundan birine dahi olarak başlayabileceğiniz bu oyunda başlangıçta size sunulan beş adet birbirinden farklı gemi arasında n seçim yaparak kendinize bir gemi inşa edebilmeniz mümkün olmaktadır. Kara ve denizde oynayabilme imkânı sunan bu oyunda seviyenizi yükseltirken farklı adaları keşfedebilmeniz de söz konusu olmaktadır. Meslek grubunuzu seçip kendi geminizi inşa ettikten sonra denizlere açılarak başlayacağınız bu macerada yeteneklerinizi geliştirmeniz, farklı savaş stratejileri bulabilmeniz, güçlü boss canavarlarla karşılaşabilmeniz ve birbirinden olağanüstü hazineler bulabilmeniz mümkün olmaktadır. Florensia’da nadir eşyalara sahip olabilmek için avlanmanız, eski gereçlerden üretim yapmak için malzeme toplamanız ve okyanus boyunca ticari malları taşımanız gerekmektedir. Tek başınıza da oynayabileceğiniz bu oyunda PvP özelliği sayesinde diğer oyuncularla online olarak oynayabilmeniz ve savaşabilmeniz de mümkün olmaktadır.

Kendi yaptığınız seçimlere göre farklı maceralarınızın olabileceği bu oyunda olağanüstü anime grafiklerine, farklı kasabalara ve her çeşit etkileyici ayarlara ulaşabilmeniz söz konusu olmaktadır. Ayrıca oyunda yer alan çift yönlü savaş sistemi sayesinde hem karadaki hem de denizdeki yeteneklerinizi birbirlerinden bağımsız bir şekilde artırabilmeniz mümkün olmaktadır.

Florensia’da sahip olabileceğiniz on iki meslekten ücretli asker, kâşif, aristokrat ve aziz meslekleri dört ana meslektir ve diğer sekiz meslek seviyeniz kırka ulaştığı zaman açılmaktadır. Oyunda bulacağınız gemiler ise zırhlı gemiler, hücum gemileri, büyük silah gemisi, bakım gemisi ve mayın gemisi olarak beşe ayrılmaktadır. Ayrıca bu gemileri on iki parçaya kadar farklı büyüklüklerde inşa edebilmeniz de mümkün olmaktadır.