• Hız
  • Oynanabilirlik
  • Grafik/Ses
  • Güncelleme
  • Yönetim

Age of Empires oyununun dünyada o kadar çok taraftarı olmasının sonucu olarak, Forge of Empires çıktı diyebiliriz. Age of Empires’ı çoklu oyunculu ve tarayıcı tabanlı oynama keyfini yaşayabilmek için Forge of Empires oynayabilirsiniz. Forge of Empires için tam bir strateji oyunu diyebiliriz.

Sponsorlu Reklamlar

Forge of Empires’ta bir ana bina ile başlıyor; üretim binaları, evler, savaşçı binaları vb. şehrinizi geliştiriyorsunuz. Kaynak biriktirmek zor olduğu için oyunda olabildğince aktif olmalı ve kaynak binalarına yatırım yapmanız tavsiye edilir. Oyunda evlerden, ana binadan, saldırılardan, yardımlardan ve görevlerden topladığınız “altın”; üretim binalarından, görevlerden, saldırılardan toplayabileceğiniz “erzak”; birebir savaşlardan, haftalık yarışmalardan elde edebileceğiniz “madalya” ve gerçek para ile alabileceğiniz “elmas” olmak üzere 4 çeşit kaynak vardır. Bu kaynakları elde etmeniz şehrinizi ve ordunuzun daha güçlü olması için şarttır.

Forge of Empires’ta 5 çağ vardır. Çağ atlamak için gerekli bina ve araştırmaları yapmanız gerekmektedir. Her çağın kendine özel ordu ve binaları mevcuttur. Tabi ki çağ atlamak oyunun en zevkli ve zor kısımlarından birisidir. Forge of Empires’ı diğer oyunlardan ayıran en önemli özelliği “PvP” (düello) ile arkadaşlarınızla yada düşmanlarınızla birebir savaş yapma imkanı sağlamasıdır.

Forge of Empires’ta savaşlarda zekanız ve stratejileriniz büyük öneme sahiptir. Oyunu zevkli ve oynanabilir kılan bu özellik size savaş alanında gerçek bir komutan olma şansı verir.

Forge of Empires’e kaydolmak için aşağıda bulunan kayıt ol butonuna tıklayıp kayıt sayfasına gitmelisiniz. Burada kullanıcı adınızı, parolanızı ve geçerli (kullandığınız) bir e-posta adresi vermeli ve oynayacağınız sunucuyu seçmeniz gerekmektedir. Bu işlemleri yaptığınızda artık çağlara hükmeden bir imparator olabilirsiniz.

Forge of Empires (+) Özellikleri: Oynanabilirlik, PvP yapma heyecanı, Dünya genelinde oynama şansı, Başlangıç rehberi

Forge of Empires (-) Özellikleri: İlerleyen oyunculara yetişme sıkıntısı

Forge of Empires