• Sosyalite
  • Haritalar
  • Adres Bulma
  • Akıllı Cihaz Uyum
  • Popülerite

Sosyal ağlar her geçen gün insan yaşamında ki yerini sağlamlaştırıyor. Bunun en büyük etkilerinden bir tanesi de internet adı verilen olgunun ailemizden birisi olmasından kaynaklanıyor. Arkadaş bulma, son olaylardan haberdar olma derken, Foursquare adı verilen bir olgu da hayatımıza girdi.

Sponsorlu Reklamlar

Peki nedir bu Foursquare?

Foursquare, akıllı telefon, tablet ve bilgisayar kullanıcılarının kaydolabilecekleri, yakınlarında yer alan en popüler mekanları gösteren, GPS adlı ulusal sitemi kullanan sosyal ağdır. Site sayesinde seçtiğiniz bir mekanı, Foursquare arkadaşlarınızdan hangisinin ziyaret ettiğini kolayca öğrenebilirsiniz.

Uygulama veya web sitesini ziyaret ettiğiniz anda yakınlarınızda yer alan mekanları anında görebilirsiniz. Akıllı telefon veya tabletten girildiği anda bulunduğunuz mekanın koordinatları baz alınarak, size en yakın mekanlar harita üzerinde gösterilmektedir.

Öncelikle kayıt aşamasında Foursquare.Com adresine mutlaka girmeli ve telefon modelinizi seçmek zorundasınız. Bu işlem daha sağlıklı veri alışverişi için gerekli olmaktadır.

Uygulama aynı zamanda online oyun tarzında özellikler barındırmaktadır. Örneğin her gittiğiniz mekanda + puanlar kazanıyorsunuz ve bu biriken puanlar sizin Mayor yani başkan olmanızı sağlıyor. Yani o mekanın en nadide ve en çok sevilen müşterilerinden birisi olduğunuz anlamına geliyor. Bir mekana aynı gün içerisinde birden fazla gitmiş olmanız her gidişinizde artı puan alacağınız anlamına gelmiyor. Bir mekandan, bir günde en fazla 1 defa artı puan alabilirsiniz. Mayor olabilmeniz için ise 60 günlük periyotlar değerlendirilmektedir. Bu aşamada bir profil fotoğrafına sahip olmanız gerekliliğini de unutmayın.

Foursquare için arkadaş ekleme işlemi de oldukça basittir. Kullanıcı arkadaş ekleme kısmından kolayca arkadaşlarını ekleyebilirken, diğer sosyal ağlarda yer alan arkadaşlarını da kolayca listeleyebilir ve ekleyebilir.

 

Tarihi mekan ziyaretleri sırasında ve hiç gitmediğiniz bölgelerde dolaşırken oldukça işinize yarayacak uygulama sayesinde  asla kaybolmayacaksınız. Arama kısmına bulunduğunuz veya gideceğiniz şehir bilgisini girdikten sonra, gitmek istediğiniz mekanın veya tarihi bölgenin adını girmeniz yeterli olacaktır. Foursquare size gitmek istediğiniz yeri anında harita üzerinde gösterebilmektedir. Web sitesi üzerinden üye olmadan da yer tarifi almanız mümkündür.

 

FourSquare Uygulamasına Kaydol

 

Tanıtım Videosu: