Gameforce şirketi tarafından yayınlanmış olan Gladiatus, bir savaş oyunu olarak karşımıza çıkmaktadır. Aynı zamanda bir browser oyunu olarak online olarak indirmeden ve ücretsiz olarak oynayabilmeniz de mümkün olmaktadır.

Sponsorlu Reklamlar

Gladyatör filmlerinde gördüklerinize benzer olarak arenada savaşmanızı, zindanlarda karşılaşabileceğiniz tehlikelere karşı kendinizi korumanızı gerektiren bu oyun, Roma İmparatorluğu’nda tehlikelerle dolu bir hayatı anlatmaktadır. Rakiplerinizi sahip olduğunuz keskin silahlarla yenebileceğiniz Gladiatus oyununda sınırsız meydan okumalarla karşılaşabilmeniz mümkün olmaktadır. Yenilmez bir Gladyatör olabilmek için kendinizi ve dövüş yeteneklerinizi oyun içerisinde kazandığınız savaşlar sayesinde artırabilmeniz mümkün olmaktadırlar. Oyundaki genel özellikler baktığımızda birbirinden farklı arenaların olduğunu ve birbirinden farklı oyuncularla dövüşmeniz gerektiğini görmek mümkün olmaktadır. Ayrıca arenalar dışında da yaptığınız keşif seferleri esnasında ve bulunduğunuz çeşitli zindanlarda yüz üzerinde farklı kuvvetlere sahip eşsiz rakiplerle karşılaşabilmeniz söz konusu olmaktadır. Sahip olduğunuz karaktere ekleyerek, karakterinizi zevkinize göre giydirip özelleştirebilmenizi mümkün kılan bin çeşit farklı eşya seçeneği de bulunmaktadır.

Oyun online olarak oynanabilecek olduğunda ötürü farklı oyuncularla birlikte ittifak kurarak güçlerinizi birleştirmeniz ve dolayısıyla daha güçlü bir hale gelebilmeniz mümkün olmaktadır. Oyunda kat edeceğiniz yol ve aldığınız yenilgiler ile kazandığınız karşılaşmalar sonunda kendi hikâyenize sahip olabilmeniz mümkün olmaktadır. Farklı başarı ve yenilgiler farklı sonuçlar doğuracağından oyunu her oynadığınızda farklı bir zevk alabilmeniz mümkün olmaktadır.

Gladiatus gibi oyunlara genel olarak baktığınızda üç boyutlu oynanabilen ve oyuncuya seçme şansı sunan bu oyunların kişinin oyun içinde kendini farklı şekillerde bulabilmesini sağlamaktadır. Oyunu bir kez oynadıktan sonra sıkılıp bırakma gibi bir durum söz konusu olmamaktadır. Özellikle bu tarz birebir mücadeleleri seven aksiyon oyuncuları için vazgeçilemeyecek görsel efektlere sahip başarılı bir oyun olarak tanımlanmaktadır.

Gladiatus Oyununa Kaydol