Grepolis oyunu, görsel açıdan son derece başarılı grafikleri ve oyun konseptiyle beğeni toplamakta ve oldukça geniş bir oyuncu kitlesine sahip bulunmaktadır. Oyun, daha önce de çok çeşitli klan ve the west tarzı oyunların yapımcısı olan InnoGames tarafından piyasaya sürülmüş bir strateji ve şehir kurma oyunudur. Kuruluma ve indirmeye gerek kalmadan ve direk internet üzerinden oynanan bir çeşit tarayıcı oyunu olan Grepolis oyununa, başlangıçta verilen bir Yunan adasında başlanmaktadır. Antik Yunan’da geçen oyunda, oyuncuya verilen adadaki ilk görev Yunanca’da şehir anlamına gelen bir Polis kurmaktır.

Sponsorlu Reklamlar

Polis’in kurulmasından sonra oyuncuya düşen görev burayı mümkün olan en iyi şekilde yönetmek ve her yönden (askeri- ekonomik ve bilimsel) gelişmiş, modern ve güçlü bir şehir haline getirmektir. Küçük Polis’i devasa bir metropol haline getirebilmek için, İskender’in, Perseus’un, Leonidas’ın, Aşil’in ve diğer yunan kahramanların ayak izlerini takip ederek, Yunan Partenon’unun tanrıları olan Zeus, Hera, Athena, Hades ve Poseidon’u da memnun ederek rakipler karşısında daha avantajlı hale gelmek mümkündür. Çünkü girilen savaşlarda bu tanrıların yardımı büyük ölçüde önemlidir. Oyuncular kendisine güçlü bir ordu hazırladıktan sonra etrafında bulunan diğer adalarda yer alan şehirleri yağmalayabilir ve böylelikle sınırlarını daha da genişletebilmektedir.

Diğer şehir kurma oyunlarında olduğu gibi Grepolis’de de şehrinin büyümesi ön planda bulunmaktadır. Bu amaca ulaşmak için de hangi stratejinin uygulayacağına tümüyle oyuncu kendisi karar vermektedir. Her oyuncu kendi adasını kurduktan sonra ya diğer yerleşik oyunculara saldırabilir ya da yeni adalara doğru yola çıkarak ittifaklar kurup daha da güçlenebilir. Yine bu tarz oyunların hemen hepsinde olduğu gibi bu oyunda da araştırmalar oldukça önemlidir. Çünkü araştırmalar tamamlandıkça daha da güçlü askeri birimlere sahip olunabilir ve daha gelişmiş binalar yapmak mümkün hale gelir.

Grepolis Oyununa Kaydol