Son günlerin en popüler sosyal ağlarından bir tanesi olan Instagram ile siz de cümlelerinizi fotoğraflara dökebilir ve kolaylıkla sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz. Üstelik bunu yapmak oldukça da kolay. Öncelikle Android, IOS veya Windows Phone uyumlu bir akıllı cihaza sahip olmanız gerekiyor. Böylelikle Instagram uygulamasını kurabileceğiniz bir platformunuz olmuş oluyor. Bu da kullanıcının cümlelerini, sözcüklere dökebilmesini sağlıyor.

Sponsorlu Reklamlar

Peki Instagram ile fotoğraf yüklemesi nasıl yapılır. Öncelikle Instagram Kaydol seçeneğiyle kendinize ait bir Instagram hesabı açmanız gerekiyor. Hesabı açtıktan sonra ise uygulamayı indirirerek telefonunuza  yüklemeniz gerekiyor. Bu indirme ve yükleme işini de AppStore veya Google Play aracıılığı ile yapmanız mümkün. Ve tabi unuttuğumuz Windows Phone ile.

Kurulumu da yaptıysanız en son yapmanız gereken, yani son uygulamanız gereken nokta uygulama için alacağınız instagram hesabı. Hesabı da aldıysanız artık fotoğraf çekme ve yükleme işlemine geçebiliriz.

Öncelikle uygulamayı açıyoruz. Açtıktan sonra ekranın alt, orta kısmında fotoğraf makinesi ikonu beliriyor. Bu ikona tıkladığımız anda ise fotoğraf çekimi yapılıyor ve uygulamanız için filtreler ekrana geliyor. Hazır filtrelerden istediğinizi seçiyorsunuz ve paylaşıma sunuyorsunuz. İşin en iyi yanı ise, bu fotoğrafları Facebook, Twitter, diğer sosyal ağlar ve web sitelerinde kolaylıkla paylaşabilmemiz.

Yazı dizimizin ilerleyen aşamalarında, instagram hakkında daha deyalı bilgiler vermeye devam edeceğiz.