Hawken oyunu Amerikalı merkezli bir oyun şirketi olan Adhesive Games şirket, tarafından geliştirilmiş ve yayınlanmış bir oyundur. Bu oyunu oynamak için öncelikle oyunun minimum sistem gereksinimlerinin bilgisayarınızda olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Oyunun minimum sistem gereksinimleri, Windows Xp işletim sistemini kullanıyor olmanız, işlemcinizin İşletim sistemi :Win XP 32 olması, 2 GB boyutunda bir RAM sahibi olmanız, oyunu kurabileceğiniz 8 GB boyutunda boş yere sahip olmanız, ekran kartınızın GeForce GT 130 ya da Radeon X800 Pro olması, Direct X’İnizin DX 9 olmasıdır. Bu özellikte bir bilgisayara sahip olmanız yeterli olsa da oyunun görüntü ve ses kalitesinin maksimum verimde çalışması ve oyunu oynarken ekranda takılmalar olmaması için önerilen sistem özellikleri Windows 7 ya da Windows 8 işletim sistemi, Core 2 Quad Q6400 2.13GHz ya da Athlon II X3 440 işlemci, 4GB boyutunda RAM, 8 GB büyüklüğünde boş alan, GeForce GTX 260 ya da Radeon HD 4870 ekran kartı ve Direct Dx 11 şeklinde olmalıdır.

Sponsorlu Reklamlar

ROBOTLARIN BÜYÜLÜ DÜNYASI

Hawken Kaydol

Hawken Kaydol

Hawken oyunu ilk olarak 2012 yılında beta yayını ile oyun severler ile buluşmuştur. Oyunu ilk kez deneme şansı bulan oyun severler oyundan oldukça memnun kalmış ve beğenmişlerdir. Bunun üzerine oyun üzerinde yalnızca ufak değişiklikler yapılarak, açık beta erişime açılmıştır ve tüm oyun severler oyuna erişebilmişlerdir.

Oyunun en büyük avantajlarından biri oyunun tamamen ücretsiz oynanabilmesidir. Yayın şirket, oyunun ücretsiz seçeneğinin yanında bir de ücretli seçenek sunmamış olup, hiçbir kısıtlamaya da gidilmemiştir. Oyunun tüm özelliklerinden ücretsiz bir şekilde yararlanabiliyor olmak, oyun severleri oldukça memnun etmiştir. Savaş oyunları kategorisinde bulunmakta olan oyun, kurgusu ve hikâyesi ile aynı kategoride yarışmakta olduğu diğer oyunlardan farkını ortaya kısa zamanda koymuştur. Bilim kurgu şeklinde hazırlanmış olan bu oyun kimileri tarafından dünyamızın modernleşmek için çaba harcamakta iken; ilerleyen zamanlarda dönüşebileceği başka bir dünyayı konu almakta.

Oyundaki bu gezegende, gelişen teknoloji ile doğru orantılı olarak sanayileşme de artmıştır. Atan sanayileşmenin yan etkisi olarak hava, su ve toprak kirlenmiş. Tüm gezegen adeta bir demir yığını halini almıştır. Artık teknoloji öyle bir hal almıştır ki sanayilerde yapılmış olan robotların her konuda söz hakkı olmaya başlamış ve kendi aralarında savaşlar patlak vermiştir. Oyunda savaş halinde olan bu robotlara mech adı verilmiştir. Mechler kendi aralarında belli gruplara ayrılmıştır. Siz de isterseniz tek başınıza oynayabileceğiniz bu oyunu isterseniz arkadaşlarınız ile bir takım oluşturarak oynayabilirsiniz. Hawken oyununu arkadaşlarınız ile birlikte oynadığınızda eğlencenize eğlence katmanız mümkün olacaktır. Oyunda savaşmakta olan mechler çeşitli yeteneklere sahiptirler. Bu yeteneklerin seçimi size kalmıştır.

Oyunu oynamak istediğiniz karakterin seçimini yaptıktan sonra bu karakterin sahip olmasını istediğiniz özelliklerin de seçimini yapmanız mümkün olacaktır. Mechlerinizin sahip olmasını istediğiniz özellikleri kendi istediğiniz şekilde kombinleyerek istediğiniz özelliklere sahip, kendinize özel bir mech yaratma imkânı da yaratabileceksiniz. Karakter seçimi yaparken, 3 adet mech seçme imkânına sahip olacaksınız, bu mechlerden 1 tanesi sizin kalıcı mechiniz olacak ve onu değiştirme şansınız olmayacak. Diğer 2 mech ise çeşitli karakterleri tanımanız için size verilmiş bir fırsat olarak değerlendirilmektedir ve bu 2 adet değişkenlik gösteren mechlerinizi haftalık olarak değiştirme imkânı bulacaksınız. Bir çok çeşidi bulunan mechlerden size hitap ettiğini düşündüğünüzü seçebilirsiniz. Ancak bazı karakterlerin açılması için belli bir ücret ödemek gerekmektedir. Ayrıca oyunu oynarken tek bir coğrafi bölge ile sınırlı kalmak zorunda değilsiniz, bu oyunda 4 adet farklı harita seçeneğiniz bulunmaktadır.

Hawken Oyununa Kaydol

Hawken Oyununu İndir