• Oyun Kalitesi
  • Grafikler
  • Oynanabilirlik
  • Karakterler
  • Gelişim

Square Enix yayıncılığında, oyuncularıyla buluşan, Heroes & Generals tarayıcı tabanlı bir MMOFPS oyunudur. Tarayıcı tabanlı olmasına rağmen, client bazlı oyunlarla aynı kategoride olabilecek türden bir oyundur.

Sponsorlu Reklamlar

Oyunun konusu birinci dünya savaşında geçmektedir. Farklı savaş stratejilerini kullanmanıza olanak veren oyun, online olarak oynanmaktadır. United States ve Germany adlı iki düşman devlet arasında geçen oyunda, silah ve mühimmatlarla ile ilgili oldukça fazla seçenek vardır.

Heroes & Generals oyunundaki karakterler sınıf atladıkça değişik silahları kullanmaya hak kazanıyor. Üst düzey silahları kullanmak için seviye atlamanız gerekiyor. Oyunda Assault, Skirmish ve Inderdiction adlı üç farklı seçenek bulunmaktadır. Gerçeğe oldukça yakın savaş sahneleri görsel efektleri başta olmak üzere, en ince ayrıntısına kadar verilmiş ses efektleriyle savaş oyunu oynamayı seven oyun severlere çok güzel bir alternatif olacaktır. Harita üzerindeki tüm binalar, mühimmatlar, siperler, silahlar çok güzel yansıtılmış olup, kendinizi savaşın ortasında buluyorsunuz.

Oyun içerisinde uçak, tank, bisiklet dahi kullanabiliyorsunuz. Oyunun başlangıcında bir eğitim sürecinden geçiyorsunuz. Tüm sahneleri rahatça oynayabilmeniz için gereken her şeyi öğrenebiliyorsunuz. Oyunda sistem belirli bir noktayı ele geçirip ilerlemekten ibarettir. Bu bir ev, köprü veya kasaba olabiliyor. Ele geçirdiğiniz nokta artık sizin oluyor, eğer oyunda ölürseniz aldığınız en son bölümde yeniden doğuyorsunuz, öldürdüğünüz düşmanlar için para kazanıyor, bunu da mühimmat almak için kullanıyorsunuz.

Görsel efektleri ve sesleri ile gerçek savaş sahnelerinden ayırt edilemeyecek olan Heroes & Generals oyunu FPS oyuncuları için çok güzel bir seçenek olacağa benziyor.