Web siteleri oyunlar ve uygulamaların tanıtımını yaptığımız sitemizde bugün sizlere Hotmail Kaydol adlı yazımızla birlikte Hotmail hızlı mail sistemine nasıl kayıt olabileceğinizi anlatacağız. Yazımız içerisinde yer alan adımları takip etmeniz, video ve resimlerden faydalanmanız durumunda da kayıt aşamasını en hızlı ve doğru şekilde gerçekleştirip üye olabileceksiniz.

Sponsorlu Reklamlar

Şimdi sizlere aşama aşama Hotmail Kaydol yazımızı anlatmaya başlayalım ve kayıt aşamasını en kısa sürede tamamlayalım.

Belirtmek gerekir ki 15 yaşından küçükler asla mail adresi alamazlar. Microsoft yasaları içerisinde bu bir temel şarttır.

Hotmail Kayıt Sayfası (Doğru Kayıt İçin Aşama Aşama Yazının Devamını Okuyunuz.)

İlk olarak aşağıda yer alan kayıt butonuna tıklamanız gerekmektedir. Bu aşamadan sonra ise karşınıza çıkan sayfada, yani hesap oluşturma sayfasında ki ad soyad ve kullanıcı adı alanlarını doldurmamız gerekmektedir. Bu alanda yer alan Ad ve Soyad kısmına gerçek isminizi giriniz. Bu bilgiler 3. kişiler tarafından kesinlikle bulunamaz ve başka amaçlar için kullanılamaz. Microsoft bu aşamada veri gizliliğine büyük önem vermektedir.

Mail adresi kısmına ise, keremcem@hotmail.com yada murat@hotmail.com şeklinde bir giriş yapmanız gerekmektedir. Şimdi bu anlatılanları resimde görelim.

Hotmail Kaydol

Hotmail Kaydol

Bu aşamadan sonra ki adım ise, 2 adet parola alanı, ülke seçimi, doğum tarihi ve cinsiyet alanlarını doldurma aşaması. Ülke alanına Türkiye’den kayıt olunuyorsa Türkiye, Almanya’dan kayıt olunuyorsa Almanya, diğer bir ülkeden kayıt olunması durumunda ise o ülkenin ismi girilir. Doğum tarihi ise nüfus cüzdanında yer alan doğum tarihiniz olmalıdır. Cinsiyet ise erkek, kadın veya belirtilmedi olarak seçilmelidir.

 

Dikkat: 2 adet parola alanının da aynı olması gerekmektedir. Aynı olmaması durumunda sistem hata verecek ve sonra ki alanların doğru olması durumunda dahi kayıt aşaması tamamlanamayacaktır.

Hotmail Kaydol 2

Hotmail Kaydol 2

Ve artık Hotmail Kaydol aşamasının sonuna geliyoruz. Bu aşamada yer alanları da doldurduktan hemen sonra kayıt aşaması da sonlanmış oluyor. Şimdi son aşamada hangi alanlar doldurulmalı onlara bir bakalım.

Ülke kodu alanında, bulunduğumuz ülkenin ülke kodunu seçiyoruz. Türkiye için bu +90 olarak belirlenirken, Almanya için +49, Amerika Birleşik Devletleri için +1, Birleşik Krallık için +44, Azerbaycan için +994, Kıbrıs için +357 olarak belirlenmiştir. Microsoft hizmeti alan bütün ülkelerin kodları da yine bu alanda yer almaktadır.

Telefon numarası alanı ise, kişisel telefon numaranızın girildiği alandır. Bu alana telefon numaranızı mutlak suretle doğru şekilde girmelisiniz. Bunun en büyük nedeni, Hotmail şifremi unuttum gibi aramaların nedeni olan, hotmail şifresini unutmanız durumunda devreye giren ve cep telefonunuza doğrulama kodu gönderilmesini sağlamasıdır. Şifremi unuttum dediğiniz anda cep telefonunuza Microsoft tarafından bir mesaj atılır ve bu mesaj ile şifrenizi en baştan yani sıfırdan belirleyebilirsiniz.

Hesap oluşturma aşamasından hemen önce sizin bir robot olup olmadığınızı yani insan olduğunuzu kanıtlamak amaçlı olarak küçük bir test yapılır. Bu testi tamamlamak için kutu içerisinde yer alan karmaşık harf ve sayıları gerekli alana doğru şekilde girmeniz gerekiyor. İsterseniz metni okuyabilir, isterseniz de kutu içerisinde yer alan harf ve sayıları sesli olarak dinleyebilirsiniz.

Microsoft (Hotmail Kaydol) promosyon maillerini almak veya almamakta sizin eliniz de. Bu alana tik koymanız durumunda promosyon mailleri size gelir. Bu alanın işaretlenmemesi durumunda ise Microsoft kampanya maillerini almazsınız.

Hotmail Kayıt Ol

Hotmail Kayıt Ol

Artık son aşamaya geldik ve “Hesap Oluşturun” linkine tıklayarak kayıt aşamasının son aşamasına geçiyoruz. Bu aşamada girilen cep telefonunun önemi ortaya çıkıyor. Cep telefonunuza hesap oluşturun butonuna tıkladıktan hemen sonra verify adlı sistemden bir kısa mesaj geliyor ve bu mesajın içerisinde 4 haneli sayısal bir ifade yer alıyor. Bu kodu “Erişim Kodunu Girin” alanına yazıyoruz ve tekrar hesap oluştur butonuna tıklıyoruz.

Hotmail Kayıt

Hotmail Kayıt

Artık siz de son aşamayı da tamamladıktan sonra bir Hotmail Kaydol mail adresine sahip oluyorsunuz. Sistem sizi direk olarak mailin içerisine atıyor. Bu sayfa da kişisel bilgilerinizi düzenleyebilir veya mail adresinize gidebilirsiniz. Resmin sol alt köşesinde yer alan Gelen Kutusunu Görüntüle linkine tıklayarak kolayca mail adresinize gidebilir ve mail alışverişine başlayabilirsiniz.

Hotmail

Hotmail

Şimdi isterseniz mail adresine gidelim ve orada işler nasıl ilerliyor ona bir bakalım. Hotmail Kaydol sayfamızı ziyaret ederek kayıt aşamasını tamamlamanız işte bu şekilde ödüllendirilmiş oldu.

Artık isterseniz gelen kutusundan maillerinizi kontrol edebilir, arşiv alanından arşivlenen mailleri görüntüleyebilir, gereksiz alanından saçma sapan sitelerin gönderdiği maillere bakabilir, taslaklar kısmından yarım bırakılan mailleri inceleyebilir, gönderilmiş bölümünden sizin tarafınızdan gönderilen maillere bakabilir, silinmiş klasöründen gereksiz görüp sildiğiniz maillere bakabilir veya yeni bir klasör oluşturarak e-postaların kategorilere ayrılmasını sağlayabilirsiniz.

Hotmail Mail Kutusu

Hotmail Mail Kutusu

Sizi rahatsız eden mailleri “kimlik Avı Dolandırıcılığı alanından kolayca şikayet edebilirsiniz. Bu uyarılar sayesinde her yıl onbinlerce web sitesinin Hotmail Kaydol, Outlook, Windows Live, Live üzerinden mail göndermesi engellenerek daha iyi bir e-posta hizmeti sunulmaya çalışılıyor.

Size bahsedebileceğimiz bir diğer alan ise tümünü yanıtla kısmı. Mail kutunuza gelen birden fazla mesajı seçerek, hepsini aynı anda cevaplayabilirsiniz. Buda size zamandan kazanmanız için neden Hotmail’i tercih etmeniz gerektiğini ifade ediyor.

Mail kutusunun altında yer alan silinmiş mailleri kurtar seçeneği ise silinmiş kutusundan silinen maillerin mümkün olduğunca geri getirilmesini ifade ediyor. Yani postanın silinmiş klasöründen silinse dahi geri getirilebileceğini söylüyor. Aklınızda bulunması gereken özelliklerden bir tanesi diyebiliriz.

Yazımız da eksik olan yerleri, mail ile ilgili problemlerinizi bizlere yorum alanından iletebilirsiniz. en kısa sürede siz ziyaretçilerimize cevap vereceğimizi aklınızın bir köşesinde bulundurun.

Siz de Hotmail Kaydol sayfamız aracılığı ile kayıt aşamasını tamamlamış oldunuz.

Bu aşamadan sonra ise, Microsoft sayfasından Windows Phone akıllı cihazları için uygulama edinebileceğinizi unutmayınız.