Güvenlik günümüz hayatının en dikkat etmemiz gereken taraflarından bir tanesi ve bu güvenlik hayatımızın her noktasında gerekli olan bir unsur. Evimizden, arabamıza ve oradan da mail adreslerimizin şifresine kadar her şeyi kontrol etmeli ve sürekli gözetim altında tutmalıyız.

Sponsorlu Reklamlar

E-Posta adreslerinden olan Hotmail’in de şifresini sık sık değiştirmeli ve güvenliğinizi yükseltmelisiniz. Bu şifre değiştirme işlemini sizinle birlikte adım adım gerçekleştirelim.

Öncelikle mail adresinize giriş yapmalısınız.

Hotmail

Hotmail

Giriş yaptıktan sonra, sağ üst köşede yer alan isminizin yer aldığı bölüme tıklamalı ve alta doğru profil alanının açılması gerekir. Bu alan açıldıktan hemen sonra, hesap ayarları kısmına tıklıyoruz.

Hotmail Ayarlar

Hotmail Ayarlar

Hesap ayarlarından sonra ise Microsoft hesabı düzenleme sayfasına yönlendiriliyoruz. Bu yönlendirme sayfasında bir çok şeyi yapabilmeniz mümkün. Biz Güvenlik Ve Parola kısmından şifremizi değiştirmek için giriş yapacağız.

Hotmail kaydol

Hotmail kaydol

 

Güvenlik ve parola kısmına giriş yaptıktan sonra, bunu uzun zamandır ilk defa yapıyorsak hesap koruma aktif hale geliyor ve ikincil mail adresimizi bizden istiyor ve bunu isterken mail adresimizin bir kısmını bize ipucu olarak veriyor. Mail adresimizi yazıyoruz ve ileri butonuna tıklıyoruz.

Hotmail Kayıt Ol

Hotmail Kayıt Ol

Bu aşamadan sonra mail adresimize gidiyoruz ve Microsoft tarafından bize gönderilen 7 haneli rakamı gerekli alana giriyoruz. Aynen bir altta ki resim gibi.

Hotmail

Hotmail

Bu aşamadan sonra bizi tekrar şifre değiştirme alanına yönlendiriyor ve Parolanızı Değiştirin kısmı aktif oluyor. Bu kısma tıklıyoruz.

Hotmail Hesabını Koru

Hotmail Hesabını Koru

Ve artık şifre değiştirme alanındayız. Artık şifremizi değiştirebiliriz.

Hotmail Şifre Değiştirme

Hotmail Şifre Değiştirme

İlk önce mevcut parolayı girmemiz gerekiyor yani kullandığımız parola. Daha sonra iki defa da yeni parolamızı giriyoruz. Dikkat etmeniz gereken nokta ise parola içerisinde özel karakter, harf ve sayı barındırmanız. Bu hesabınızın güvenliği açısından oldukça önemli.

Henüz bir mail adresiniz yoksa veya yeni bir mail adresi almak istiyorsanız Hotmail Kaydol sayfamız aracılığı ile bu isteğinizi gerçekleştirebilirsiniz.