• Hız
  • Oynanabilirlik
  • Grafik/Ses
  • Güncelleme
  • Yönetim

Silah çıktı, mertlik bozuldu sözüne inanıyorsanız işte Imperia Online tam size göre bir oyun. Tarayıcı tabanlı ve çoklu oyunculu çevrimiçi bir strateji oyunu olan Imperia Online ateşli silahların olmadığı çağda geçiyor. Sizde eski çağların o görkemli savaşlarında yer almak istiyorsanız Imperia Online oynayabilirsiniz.

Sponsorlu Reklamlar

Oyun uzun süredir piyasada olan ve sürekli kendini geliştiren bir yapıdadır. Bir köy ile başladığınız oyunda ilerleyerek, gelişerek bir imparatorluğa sahip olabiliyorsunuz. Oyunda her strateji oyununda karşımıza çıkan bir mantık söz konusu. Hammadde üretiyor, halkınızın mutluğuna önem veriyor, araştırmalar yapıp binalarınızın seviyesini arttıryorsunuz.

Oyunda ateşli silahlar yok. Bunların yerine okçu, mızraklı, atlı ve mancınık gibi askerler mevcut. Oyunda hammadde dengesi oluşturmak, halkı memmun etmek ve bir yandanda gelişmeye çalışmanız gerekmektedir. Bu anlamda oyun gerçekten strateji gerektiren zor bir oyun.

Imperia Online oyun içi dengelerde gerçekten iyi sağlanmış. Oyuna başlarken iki farklı sınıftan birini seçmeniz gerekiyor. Bu sınıflar Imperia ve Göçebe’dir. Burada oluşturulan dengede gayet başarılıdır. Oyuncular arası dengede onur sistemi ile sağlanmıştır. Oyun bu anlamda rakiplerine kıyasla gayet başarılı bir çözüm bulmuş. Yapılan her saldırı savunanın puanına göre oyunculara onur kaybettirmekte ve kazandırmaktadır. Onur puanı düştükçe de orduların morali düşmektedir, böylelikle güçlü oyuncuların sürekli saldırmaları engellenmiş.

 

Imperia Online Kayıt Sayfası

 

Imperia Online oyunu tarayıcı tabanlı bir oyun olduğu için herhangi bir kurulum dosyası indirmenize gerek yoktur. Oyuna başlamak için yapmanız gereken tekşey aşağıda bulunan Imperia Online Kaydol butonuna tıklayıp oyuna kaydolmanız. İmparatorluk yolunda ilk adımınızı attınız, artık her şey sizin elinizde.