Lütfen Sayfa Sonunda Yer Alan “instagram kaydol” Videosunu Adım Adım Ve Sonuna Kadar İzleyin. Kayıt İçin %100 Kesin Çözüm…

Sponsorlu Reklamlar

Bölüm A kısmında telefon ve tabletlerden, Bölüm B kısmında ise bilgisayardan kayıt aşaması anlatılmıştır.

Bölüm A: Akıllı Cihazlar Aracılığı İle Kayıt Aşaması

Aşama 1: Öncelikle akıllı cihazlarımızdan uygulamayı indirdikten hemen sonra (Sayfa sonunda indirme linkleri mevcuttur.) instagram uygulamasına giriş yapıyoruz. Açılış yaptığımızda bizden giriş yapmamızı yada yeni bir kullanıcı oluşturmamızı istiyor. Bizim henüz bir profilimiz olmadığı için sayfanın en altında yer alan “Hesabın Yok Mu? Kaydol.” alanına tıklayarak kayıt işlemini başlatıyoruz.

Bu aşamada unutulmaması gereken en önemli unsur, uygulamanın Facebook giriş bilgileri ile de açılabiliyor olması. Uzun işlemler ile uğraşmak istemiyorsan, sen de Facebook ile giriş yapabilirsin.

instagram kaydol 1

instagram kaydol 1

Aşama 2: Eğer Facebook ile giriş yapmayı reddedip instagram kaydol dediyseniz, bir sonra ki sayfa da uygulama size telefon numaranızla mı yoksa E-Posta adresinizle mi girmek istediğiniz soruyor. Siz tercihinize göre istediğinizi seçebilirsiniz. Telefon numarasını yada E-Posta adresinizi seçmeniz size ekstra bir avantaj sağlamaz. Sadece şifre sıfırlama esnasında gerekli mesajlar seçtiğiniz platforma gelir.

instagram kaydol 2

instagram kaydol 2

Aşama 3: Bu aşama sizin telefon numarasını tercih ettiğiniz varsayılarak hazırlanmıştır. Bu alana telefon numaranızı girip ilerlemeniz gerekiyor. Bu aşamada E-Posta adresinizle kayıt olmak isterseniz, “Bunun yerine e-posta adresin ile instagram kaydol.” yazısına tıklayarak direk mail alanına gidebilirsiniz.

instagram kaydol 3

instagram kaydol 3

Aşama 4: Artık bizi ön profil düzenleme alanına gönderdi ve bu alanda öncelikli olarak ad, kullanıcı adı ve şifre alanının doldurulması gerekiyor. Biz örnek olarak ad kısmına kaydol.com.tr , kullanıcı adı alanına da kaydoltr isimlerini girdik. Siz bu alanları istediğiniz gibi doldurabilirsiniz lakin kullanıcı adının daha önceden alınmamış olması gerektiğini önemle hatırlatalım.

instagram kaydol 4

instagram kaydol 4

Aşama 5:  Aynı sayfada yer alan fotoğraf ekleme alanına ise kendi seçtiğiniz bir fotoğrafı koyarak kolayca profil fotoğrafınızı da ayarlamış olursunuz. Biz de bir elma koymayı tercih ettik.

instagram kaydol 5

instagram kaydol 5

Aşama 6: Bu kadar bilgi girişinden sonra ise uygulama sizin Facebook arkadaşlarınızı Instagram uygulamasında da bulmak isteyip istemediğinizi soruyor. Bağlan seçeneğini işaretlemeniz durumunda, diğer sosyal ağdaki arkadaşlarınız sizin için listeleniyor.

instagram kaydol 6

instagram kaydol 6

Aşama 7: Sosyal ağlardan sonra, kişi listende bulunan ve telefon numaralarıyla kayıt olan kullanıcıları senin adına bulabileceğini belirtiyor. Sen “Kişilerini Ara” seçeneğini işaretler isen uygulama tarama işlemini gerçekleştiriyor. Ve instagram uygulamasında kayıt olan arkadaşlarını buluyor.

instagram kaydol 7

instagram kaydol 7

Aşama 8: Sonunda uygulamanın içine giriş yapabildik. Bu aşamada bize takip edebileceğimiz kişilerin önerisi yapılıyor. Bize serenayss ve burcues adlı kullanıcılar ilk olarak önerildi. Bu liste siz kabul ettikçe yenileniyor ve instagram’da popüler olan kullanıcılar geliyor. Bu sayfa tamamlandıktan sonra sağ üst köşede yer alan tamamlandı işaretine tıklıyoruz ve bir sonra ki aşamaya geçiyoruz.

instagram kaydol 8

instagram kaydol 8

Aşama 9: Popüler olan kişilerden sonra, uygulama birkaç öneri daha yapıyor.

 

instagram kaydol 9

instagram kaydol 9

Aşama 10: Bu önerme işlemlerinin son bulduğu ve genel fotoğrafların yer aldığı ekrana geliyoruz. Artık kayıt işlemi tamamlandı ve uygulama içerisinde istediklerimizi yapabiliriz.

instagram kaydol 10

instagram kaydol 10

Aşama 11: Şimdi uygulama içerisindeyken, sağ alt köşede yer alan adam simgesine tıkladığımızda profilimizi düzenleyebiliriz.

instagram kaydol 11

instagram kaydol 11

Aşama 12: Göbekte yer alan çekim butonuna tıklandığı anda ise sizden, medyanızı galeriden mi almak istediğinizi yoksa çekim mi yapmak istediğinizi soruyor. Bu aşamadan sonra isterseniz fotoğraf çekebilir isterseniz de video çekimi yapabilirsiniz.

instagram kaydol 12

instagram kaydol 12

Aşama 13: Fotoğraf çekmek istediğiniz de mavi buton aktif hale gelir ve çekimi başlatır. Siz mavi butona tıkladığınız anda fotoğrafı çeker ve filtreleme için bir sonra ki alana gönderir.

instagram kaydol fotoğraf

instagram kaydol fotoğraf

Aşama 14: Fotoğraf değil de video çekimi yapmak isterseniz aşağıda ki gibi bir alan ile karşılaşacaksınız. Bu alanda yer alan düğme kırmızıdır ve sizin video çekmeye hazırlandığınız anlamına gelir. Instagram ile 15’er saniyelik videolar çekebilirsiniz. Ve çekilen videolara da filtreleme yapabileceğinizi unutmayınız.

Video çekimi yaparken, kırmızı düğmeye basıl tutmanız gerekir. Bas çek yaparak 15 saniyelik videoyu istediğiniz mekanda çekim yapabilirsiniz. Yani kayıt düğmesinden elinizi çektiğinizde kayıt durmakta, basılı tuttuğunuz anda devam etmektedir.

instagram kaydol video

instagram kaydol video

Şimdi Akıllı Cihazlardan Kayıt Aşamasını Video Olarak İzleyelim:

Instagram KaydolAndroid Instagram indirApple Instagram indir

Bölüm B: Bilgisayar Ve BlueStucks Aracılığı İle Kayıt Aşaması: