Instagram bir kar tanesi gibi başladığı serüvenine, adeta bir çığ gibi büyüyerek devam ediyor. Artık büyüme oldukça hızlandı ve Facebook gibi popüler ağların seviyesine erişmek üzere. Bunun önünde ki tek engel ise kesinlikle sadece akıllı cihazlardan giriliyor olması.

Sponsorlu Reklamlar

Popülerliğini arttıran instagram uygulamasının nasıl kullanıldığını da iyi anlamak gerekiyor. Özellikle en önemli konu olan paylaşımların nasıl yapılması gerektiği ve nasıl daha çok beğeni kazanılacağı da öğrenilmesi gereken olaylardan. Ve bunlar içerisinde de en önemlisi hashtag.

Hashtag kullanmak, diğer kullanıcılara ulaşmak anlamına geliyor. Arama sonuçlarında çıkabilmenin en önemli yolu ise bu hashtaglerin akıllı bir şekilde kullanılması. Yani bir fotoğrafı en iyi şekilde anlatan hashtag, sizin arama sonuçlarında mantıklı kelimelerde çıkmanızı sağlıyor.

# olarak başlayan kelimeler olayın en önemli noktası.

Örneğin; #ali  , #kaydolcomtr vb. hashtagler olayın mantığını anlatmak için yeterli.

Resimde de gördüğünüz üzere hashtag kullanılmış ve daha çok instagram kullanıcısına ulaşılması sağlanmıştır.

hashtag

hashtag

Women, girls, fashion, clothes gibi hashtag’ler kullanılmış ve bu kelimeler ile yapılan aramalarda fotoğrafın çıkabilmesi sağlanmıştır.

Dikkat edilmesi gereken en önemli nokta.

Instagram da hashtag kullanırken en dikkat edilmesi gereken unsur, kesinlikle alakasız bir resme #Love yada #Instagram gibi tagların kullanılmamasıdır. Bu kullanımları yapan milyonlar olduğunu düşünürseniz, ön plana çıkma şansınız çok az. Popüler resimlerin daha popüler hale geldiği bir platformu da hesaba katarsak, kesinlikle el değmemiş alakalı taglerin kullanılması uygun olacaktır.