Sosyal ağlar çeşitliliğini arttırmaya devam ederken, her gün yeni bir yenilik katan bir sosyal ağ ortaya çıkıyor. Ne olup bittiğini anlamadan da milyonlarca kullanıcı sayısını sağlamış oluyor. Bunlardan son dönemlerin en popüleri olan instagram ise, olaya farklı bir noktadan girerek, fotoğrafların paylaşıldığı, profillerin oluşturulduğu ve sadece fotoğraf alt yapısını kullanan bir ağdır.

Sponsorlu Reklamlar

Aslında pek çoğumuzda bu instagram olayına yabancı sayılırız. Biz kaydol.com.tr editörleri de bunun farkına vardık ve nasıl kullanabileceğimizi sizler için açıklamaya çalıştık.

Öncelikle bir akıllı telefona ihtiyaç duyduğunuzu belirtelim. Akıllı telefonunuza da bir play uygulaması gerekiyor. Google Play uygulaması sayesinde, instagram uygulamasını rahatlıkla indirebileceğinizi de belirtelim.

Ve instagram uygulamasının nasıl kullanılması gerektiği de bu noktada ortaya çıkıyor.

Öncelikle uygulamayı başlatıyoruz ve ana ekrana geliyoruz. Bu ekranda takip edilen kullanıcı ve sayfaların bildirimlerini buluyoruz. Bu bildirimleri resme çift dokunularak beğenilebilir ve büyük kalp işaretinin çıktığı kolaylıkla görünebilir. Bu kalp işareti fotoğrafı beğendiğinizin habercisidir.

Uygulamaya girme sebebimizin fotoğraf çekmek olduğunu düşünürsek, hemen alt orta kısımda yer alan kare ve içinde halka olan işarete tıklayarak, anında fotoğraf ve video çekimine akıllı cihazı hazırlayabiliriz.

Fotoğrafı büyük mavi butona tıklayarak çekebiliriz. Ve sonraki ekranda da filtre seçeneklerinden bir tanesini kolaylıkla seçebiliriz. Filtre seçeneğini seçtikten hemen sonra ise sağ üst köşede yer alan sağ ok işaretine tıklayarak bir sonra ki adıma geçebiliriz.

Fotoğraf bu aşamadan sonra işleniyor ve son adıma geçiyoruz.

Bu aşamada açıklama kısmına, fotoğrafla ilgili düşüncelerimizi veya herhangi bir şey yazabiliriz.

Harita ekle kısmına ise, bulunduğunuz konumu işaretleyebilirsiniz.

Paylaş seçeneği ise, bu fotoğrafın instagram platformu yanı sıra, hangi sosyal platformlarda paylaşılacağını yazabiliriz.

Son olarak mavi tik işaretine tıkladıktan sonra, artık işlemi bitirmiş oluyoruz ve fotoğrafımız paylaşılmış oluyor. Artık fotoğrafımızın ne kadar beğenildiğini veya ne kadar paylaşıldığını izleyebiliriz.

Instagram kullanmak bu kadar basit, lakin sizin bir instagram hesabınız yoksa, Instagram Kaydol sayfamız aracılığı ile kolaylıkla kayıt aşamasını gerçekleştirebilirsiniz.