instagram kullanıcılarının en çok şikayet ettiği konulardan bir tanesi olan profil gizleme işlemini sizler için resimli olarak anlatmaya çalıştık. Yazımızda resimler ile birlikte, arkadaşımız olmayan kişilerin, profilimizi görüntülemesini engellemek için hangi adımları izlememiz gerektiğini öğreteceğiz.

Sponsorlu Reklamlar

Öncelikle telefonunuzdan yada bluestucks programı yardımıyla bilgisayarınızdan instagrama giriş yapmalısınız. Giriş yaptıktan sonra da neler yapmanız gerektiğini resimler ile anlatalım.

Aşama ve resim 1: 

Öncelikle profilimize giriş yaptıktan sonra, profili düzenle kısmına giriş yapıyoruz. Bu kısımda resimde olduğu gibi en alta bakarsanız bizim profilimizde gizli değilmiş ve bütün kullanıcılar profilimizi ve resimlerimizi görüntüleyebiliyor. Biz de sizinle birlikte bunu engellemeye çalışacağız.

instagram profil gizleme

instagram profil gizleme

 

Aşama ve resim 2:

Artık profili düzenle kısmına geldik ve en alt kısma inerek, gönderiler gizli butonuna tıklayarak bu özelliği aktif ettik.

instagram profil gizleme 2

instagram profil gizleme 2

Artık profilimizi kimse görüntüleyemez ve hiç kimse bizim özel hayatımızı içeren fotoğraflara bakamaz.

Siz hala bir instagram kullanıcısı değilseniz, instagram kaydol sayfamız aracılığı ile kolaylıkla kayıt işlemini tamamlayabilirsiniz.