Instagram uygulaması artık en çok kullanılan akıllı telefon uygulamalarından bir tanesi ve her geçen gün kullanıcı sayısı ile birlikte kullanım oranını da yükseltiyor. Siz de bir instagram kullanıcısı olarak fotoğraf paylaşabilir, kısa videolar izleyebilir veya arkadaşlarınızın paylaşımlarını kolaylıkla takip edebilir veya beğenebilirsiniz.

Sponsorlu Reklamlar

Eğer bunları yapıyorsanız ve fotoğrafları kaydedebiliyorsanız artık bir aşama daha kaydetmiş ve instagram’ı çok iyi bir şekilde kullanıyorsunuz demektir.

Ve Kaydol.Com.Tr olarak sizleri bir aşama daha ileriye götürüyor ve fotoğraf kaydetmenin yanı sıra, videoları nasıl indirebilirsiniz bunu anlatacağız.

Video indirme işlemi zor gibi görünse de aslında oldukça kolay ve sırf  bunun için hazırlanmış web sitelerini de bulabilmek mümkün.

Şimdi sizlere instagram üzerinden nasıl video indirilir bunu anlatmaya başlayalım.

Öncelikle instadown sitesine bağlanmamız gerekiyor. Siz bu web sitesini linkimiz vasıtasıyla yeni bir sekmede açınız.

InstaDown Web Sitesine Buradan Bağlanabilirsiniz.

Sponsorlu Reklamlar


Sekmede bu web sitesini açtıktan sonra artık yapmamız gereken işlem, videomuza ait linki elde etmek.

Benhesabımda yer alan paylaşımlardan resmi instagram sayfasına ait olan ve bu sayfanın en popüler videolar arasından seçtiği bir videoyu seçtim. Şimdi bu videoya ait linki elde etmek ana amacım.

 

Videonun üzerine tıkladığımızda, videonun bulunduğu sayfanın üzerine yönlendiriyoruz. Bu yönlendirdiğimiz sayfada bize videonun alt kısmında 2 adet seçenek sunulmaktadır.

Bu seçeneklerden isterseniz video(m4v) seçeneği seçerek M4V formatında indirebiliriz. İstersek de “View Original On Instagram” seçeneğini tıklayarak, videonun orjinal sayfasına giderek indirme işleminin diğer bir yolunu tercih edebiliriz ki, bu seçenekte farklı bir dosya formatı biçiminde indirme işlemini gerçekleştireceğiz.

Yönleneceğiniz sayfa linki şu formatta olmalıdır; http://instagram.com/p/oZbgnnBQX7/

Bu linki adres satırı kısmından kopyalıyoruz ve yukarda verdiğimiz linke ait olan web sitesine, instadown.com adresine gidiyoruz ve link kısmına yapıştırıyoruz. Artık linki yapıştırdıktan hemen sonra Instadown butonuna tıklayarak indirme işlemini başlatabiliriz.

İndirme işlemini tamamladıysak, artık videomuzu gönül rahatlığı ile izleyebiliriz.

Eğer bir instagram hesabına sahip değilseniz, Instagram Kaydol sayfası aracılığı ile kayıt aşaması için yeter şartları öğrenebilirsiniz.