Türkiye’nin iş bulma, işçi ile işvereni bir araya getirme kurumu olan İşKur’a siz de internet üzerinden kolaylıkla giriş yapabilir, yani kayıt olabilir veya daha fazlasını gerçekleştirebilirsiniz. Eğer bir iş bulmak istiyorsanız ve bu işin sizin istediğiniz özelliklerde olmasını istiyorsanız İşKur sizin için biçilmiş kaftan denilebilir.

Sponsorlu Reklamlar

Sitede öncelikle kayıt aşamasını gerçekleştirdikten sonra, kolayca profilinizi doldurabilir ve işverenlerin sizin ile iletişime geçmesini bekleyebilirsiniz.

Öncelikle yönlendirilen sayfadan kolaylıkla kayıt aşamasına başlayabilirsiniz. Bu aşamada sizi kabul edeceğiniz üyelik sözleşmesi yer alıyor.

işkur kayıt

işkur kayıt

Onaylıyorum seçeneğinden hemen sonra ise sırada, işlemin gerçekleşmesini beklemek var.

işkur üyelik fotoğrafları

işkur üyelik fotoğrafları

Bu aşamdan hemen sonra ise sizi kayıt sayfası bekliyor. Bu sayfada artık kullanıcı, kayıt sayfasında yer alan bilgileri, gerçek bilgileri ile doldurmak zorundadır ve bunu yaparken asla yalan dolan bilgileri entegre etmemelidir.

işkur kayıt sayfası işlemleri

işkur kayıt sayfası işlemleri

T.C. Kimlik numarası, Ad, Soyad, Baba Adı, Doğum Tarihi bilgisi girildikten hemen sonra ileri butonuna tıklıyoruz.

işkur ikinci kayıt sayfası

işkur ikinci kayıt sayfası

Bu sayfada ülke, il, ilçe, açık adresi, posta kodu, ev ve iş telefonu ve şifre alanları yer almaktadır. Üyeliği oluştur dendiği anda ise artık üyeliğimiz aktif hale gelmiş oluyor. Üyelik formunu doldururken dikkat edilecek nokta ise, kullanıcının eksik alan bırakmaması.

işkur kayıt tamamlama

işkur kayıt tamamlama

Artık kayıt aşamasını tamamladık ve işkur sitesine kayıt tamamlandı. Artık iş arama aşamasına yönlendirildik ve iş aramaya başlayabiliriz.

işkur iş arama

işkur iş arama

Anahtar Kelimeler: işkur kaydol, işkur kayıt ol, işkur üye ol