Joygame firması tarafından Amerika ve Avrupa’dan önce bugünlerde piyasa çıkması beklenen mmorpg oyunudur. Oyun diğer oyunlardan fark edilir özelliği Türkçe desteği olması söylenebilir. Oyunda iki tip düşmana karşı ordular toplayıp savaşmanız gerekiyor. Bu düşmanlar Mavi Mızrak ve Kızıl Kalkan. Kendi ordunuzu kurduktan sonra Eurathes topraklarını koruyarak düşmana geçit vermemeniz gerekiyor. Oyun içerisinde çarpıcı savaşlar arasında fetih savaşları da yer alıyor. Eurathes içerisindeki kasaba köyleri ele geçirerek oralarda ordunuz için vergi ve toprak avantajlarını korumalısınız.

Sponsorlu Reklamlar

Sponsorlu Reklamlar


Kara Taht 31 Ekim 2013 tarihinde galası yapılacak ve muhtemelen açık beta sürümüyle oyun severlerin hizmetine sunulacaktır. Oyunda şimdiye kadar görmeye alışık olmadığımız görseller efektler kullanılmış. Okçular, süvariler, büyücüler ve daha birçok birlikleriyle Kara Taht adından çok söz ettirecek bir oyuna benzemektedir.

Oyundan bazı birlikler ve özellikleri şöyledir. Okçular, üstün ateş gücü sayesinde düşmanları ölümü hissetmelerine sebep olur. Mızrakçılar, uzun menzilli savaşlarda senin en önemli birliğindir. Yakın muharebelerde gülcü bir birliktir. Silahşorlar, müttefik birliğini korumaya ant içmiş yakın savaşta güçlü birliktir. Büyücüler, büyücülerle müttefik olma zorundasın çok uzun menzilli savaşlarda senin en önemli silahındır.

Sponsorlu Reklamlar


Oyun içerisindeki bazı karakterlerden bahsedelim. Ruhbanlar, sadakat, elemantal, büyü kullanırlar müzik yaparak düşmanları büyülerler çok sadık bir topluluk olup askerleri onlar için çok önemlidir. Arbenüs, balçık ve taşlar arasında bulunan bir yaratıktır. Kule etraflarında rastlanır yok etmeye ant içmiştir. Troller, çok güçlü olmalarına karşı zekâ bakımında biraz yetersizlerdir büyüye karşı zayıftırlar. Şövalye, lütuf yiğitlik ve cesaret bakımından diğerlerinden üstün bir sınıftır. Avcılar, hız, isabet ve suikast konusunda en etkili birliktir. Karatahta bahsettiğimiz sınıflardan genel olarak üç grup gördük bunlar Ruhbanlar, Şövalyeler ve Avcılar peki senin sınıfın hangisi.

Kara Taht Oyununa Kaydol