Piyasanın önde gelen oyun firmalarından bir tanesi olan Oasis Games tarafından hazırlanan KungFu oyunumuz, dövüş sanatlarının en asillerinden olan KungFu sanatını ele almakta ve bunu kullanıcıya, oyuncuya en iyi şekilde yansıtmaktadır.

Sponsorlu Reklamlar

Oyunda 4 adet karakter seçeneği bulunmakta ve bu karakterler başlangıç aşamasında sizin tercihinize bırakılmaktadır. Bu 4 karakterden isterseniz, Shaolin yada Samuray, isterseniz de Şaman yada Tai Chi sınıfını seçebilirsiniz. Bu seçilen karakterlerin yanında, karakterlerinizi güçlendirebileceğiniz petler ve yan ürünler bulunmaktadır. Siz de bu güçlendirmeleri en net biçimde yaparak ordunuzu kuvvetlendirebilirsiniz.

Kung-Fu

Kung-Fu

Yapay zekalara ve gerçek savaşçılara karşı yapılan savaşlar.

Oyunda savaş konusunda iki seçeneğiniz bulunmaktadır. Bu seçeneklerden ilki kesinlikle tercih edilen gerçek oyunculara karşı yapılan savaşlar. Bu savaşlarda kombine olarak seçilen oyunculardan bir tanesi denk gelir. Ve siz bu savaşçılara karşı olağanüstü bir savaş yapabilirsiniz. İkinci seçenek ise, yapay zeka olarak adlandırılan savaşçılara yani oyun içi yaratıklara karşı yapılan savaş. Bu savaşlar daha üst düzey ve acımasız geçiyor. Yani tercihiniz bu yönde olabilir.

Takım Unsuru:

KungFu oyununda takım unsuru önem taşımaktadır. Bu takım unsuru sizin daha hızlı ilerlemenizi sağlamaktadır. Oyunda ana ekranda takıma genel bakış butonundan takımınızla ilgili genel bilgilere ulaşabilirsiniz. Örneğin alt kısımda yer alan resimde bir oyuncumuza genel bir bakış atıyoruz.

Kungfu Takım Seçimi

Kungfu Takım Seçimi

Resimde gördüğünüz gibi, takımınızla ilgili bütün detayları görebileceğiniz bir ekran entegre edilmiş. Bu entegre sayesinde istediğiniz bilgilere ulaşabilirsiniz. Bu ekranda, takımdan çık, üye ekle, başkan ata, takımdan çıkış iste, bilgiler, slogan değiştirme, yakın takımlar ve yakında oyuncular gibi seçeneklere ulaşabilirsiniz. Oyunda takım lideri olabilirken, takım üyesi de olabilirsiniz. Takımı siz kurduğunuz andan itibaren takım lideri siz oluyorsunuz. Lider konumunu devrettiği zaman da lider olabilme seçeneğiniz var.

Binek Yakalama Aşaması: Bu aşamada oyuncu binek at alanından bir at seçer. bu at genelde altın yeleli at olarak seçilir ve öncelikle bu alanda seçilen ata sağ tıklanır ve seçilir ve seçilen at sahibinin yanına gelir. Artık sahibi olduğunuz bir at vardır ve bu atı istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Binek At Yakalama - KungFu

Binek At Yakalama – KungFu

KungFu evlilik sistemi: Oyunda gelişiminizi hızlandıran en önemli etkenlerden bir tanesidir. Bu seçenek ile kullanıcılar hem bir eş elde eder, hem de gelişimlerini hızlandırırlar.

Evlenmek için yapılması gerekenler;

Öncelikle aynı hat üzerinde evlenecek birisinin bulunması gerekiyor. Bu işlem gerçekleşince, artık evlilik teklifini yapabilirsiniz. Ama evlilik teklifini yaparken, sevgi taşı satın almanız gerekiyor. Sevgi taşını satın aldıktan sonra ise evlilik teklifi yapılır ve karşı tarafın cevabı beklenir. Cevap olumlu olursa en büyük sorun halledilmiş olur.

Altın Kural: Bu kurala göre kullanıcıların tamamının, yani ikisinin de evli olmaması altın şarttır. Evli kullanıcılara evlilik teklifi dahi gönderilemez.

 

Evlenme işini biraz şaşalı hale getirmek için düğün düzenleyebilirsiniz. Normal düğün, lüks düğün ve soylu düğünü yapabilirsiniz. Lakin bu düğünleri yapmak için arkadaş sayısının elverişli olması gerekmektedir. Örneğin normal düğün 250 arkadaşa itiyaç duyarken, soylu düğünü 25.000 arkadaş istemektedir.

KungFu Oyununa Kaydol