• Hız
  • Oynanabilirlik
  • Grafik/Ses
  • Güncelleme
  • Yönetim

Bilim kurgu hayranları çok mutlu edecek bir haber Line of Defence oyununun beta yayın süreci başladı. Oyun son düzeltmeleri yapmakta ve çok yakın bir zamanda piyasaya çıkması beklenmektedir. Kısa adı LoD olan oyun, uzak bir gezende geçmektedir. 16kmX16km lik kıtalardan oluşan devasa bir harita sistemi bulunmaktadır. Haritaların yapısı, gökyüzü ve binalar tamamen bilim kurgu filmlerini aratmayacak şekilde tasarlanmıştır.

Sponsorlu Reklamlar

Oyunun hikayesi 2328 yılında Mars’ta kurulan ilk koloniden 2898 yılında Alfa Centari takım yıldızında hayat izine rastlanması ile devam eder. Geliştirilen teknoloji ile astroidlerden maden toplanması ise uzak yıldızlara seyahat imkanı sunmuştur. Galactic Command kısa adı GALCOM olan yönetimin Sirius yıldız sisteminde bulunan Lyrius gezegine gitme kararıda bu teknolojik gelişmlerin bir sonucudur. Star Trek, Star Wars ve Stargate filmlerini aratmayacak bu hikaye oyunlarıda yapılan bu filmlerden oldukça farklı bir oyun sunmaktadır.

Devasa haritasında herşey hikayeye uygun bir şekilde efektlendirilmiştir. Becerilere dayanan PvP (birebir) mücadeleler yayan, uçak yada araçlarla yapılabilmektedir. Karakterler oyuncunun istediği şekilde farklı şekillerde geliştirilebilir. Kamplar kurulabilmekte, defans binaları ile korunabilmektedir. Bu kampları fireteam olarak birlik olduğunuz arkadaşlarınızın ev olarak kullanması sağlayabilirsiniz. Kaynak toplama, biriktirme vb. işlerle uğraşmadan sadece savaşın tadını çıkartabileceğiniz bir oyun yapısı vardır. Onlarca araç, uçak, ekipman, defans binası vb. birçok ayrıntının oyun zevkinizi arttıracağı kesindir.

Oyun şuan beta sürümünde olduğu için kayıt işlemi yapıldıktan sonra oyun indirilebilmektedir. Bu nedenle ilk önce oyuna aşağıda bulunan Line of Defense Kaydol bağlantısını açmalı ve formu doldurmalısınız. Daha sonra indirme işlemini yapacağınız sayfanın bağlantısını yine aşağıda bulunan butona tıklayarak açabilirsiniz. Uzayın çok uzak bir köşesinde gelecekten bir sahne yaşamak için bu oyunu kesinlikle kaçırmamalısınız.

 

Line Of Defence Kayıt Sayfası