• Oyun Kalitesi
  • Hikaye
  • Kontrol
  • Güncelleme
  • Kullanıcı Sayısı

Güney Kore şirketi Wizet tarafından geliştirilmiş bir bilgisayar oyunudur. Yayımcılığını Nexon firmasının yaptığı Maple Story iki boyutlu görsellere sahip MMORPG oyundur. Oyun bir macera, savaş oyunudur. Oyuna kayıt olup, serverinizi seçiyorsunuz ve karakterinizi oluşturuyorsunuz. Çeşitli bölümlerinin olduğu oyunda, yaptığınız görevler ile karakterinizi geliştirebilme hakkına sahip oluyorsunuz.

Sponsorlu Reklamlar

Oyun için klavye ve fare kullanılır. Yön tuşlarını kullanarak rakiplerinizin yok olmasını sağlıyorsunuz. Fare ise oyuncu dışındaki nesneleri idare etmek amacıyla kullanılır.

Oldukça fazla sayıda kayıtlı kullanıcısı olan oyun, severek oynayabileceğiniz bir türden. Oyunun ücretsiz olması da, tercih edilmesinde ki etkenlerden biridir. Oyunun ücretsiz olmasına rağmen bazı karakter giydirmeleri için ücret ödenmesi gerekir. Oldukça hızlı savaş oyunları içeriğine de sahiptir. Görselliği ve efektleri, oyunun aşırı derecede tutulmasına sebep olmuştur. Maple Story oynayıp ta esiri olmamak açıkçası mümkün değil. Stres atabileceğiniz bir savaş oyunudur.

Oyundaki karakteriniz, gideceği yere, ağaç evine varabilmek için yılan ve salyangozlardan kurtulmak isteyecektir. Siz de yön tuşlarını kullanarak karakterin hareketini sağlayacak, boşlukların üzerinden zıplatacak, X tuşu ile kılıç sallatıp, Z tuşu ile bonusları toplatacaksınız.

Oyun bu kadar basit olup, inanılmaz bir şekilde sizi kendine bağlamaktadır. Dünyada oynanan oyunların içerisinde ilk sıralardaki yerini korumaktadır.

Oyuncular diğer online oyuncu kişilerle de yardımlaşma halinde olabilir.

Maple Story oyununun tüm sürümleri için Victoria ve Ossyria adası vardır. Macera bu şekilde başlar. Karakterinizin ağaç evine ulaşmasıyla sona erer. Bölümlerin her biri zevkle oynayabileceğiniz aksiyonlarla doludur.
Sizleri de bu oyunu oynamaya çağırıyoruz.

Maple Story Tempest Kaydol