Marvel çizgi roman olarak hayatımıza girip, sinema ve oyun alanlarındaki ustalığını da gözler önüne sermiştir. Marvel:Avangers Alliance oyunu çizgi romanlarındaki süper kahraman ve kötülerin buluştuğu sosyal paylaşım sitesi Facebook üzerinden de oynanabilen tarayıcı oyunudur.

Sponsorlu Reklamlar

Rakiplerinizle mücadele edip 40’dan fazla karakter açma şansınız vardır. Oyunda 60 görev bulunmakta daha sonraları bu görevlere eklemeler de yapılacaktır. Oyundaki görevleri yerine getirerek para elde edebilir ya da güçlendirmeler satın alabilirsiniz. Bunun dışında facebook üzerinden oyunu oynayıp kendi facebook sayfanızdan paylaşmalısınız. Yaptığınız paylaşımları beğenip altına “thank you sponsors for the free gold” yazmalısınız. Sonrasında oyuna girip kazandığınız altın ya da gümüşleri aktifleştirmelisiniz. Marvel: Avangers Alliance oyununda yer alan blaster sınıfı, yüksek hasar verme özelliğine sahiptir ve düşmanlarına kritik saldırılar yapabilmektedir. Bruiser, hız ve defansınızı yükselten özel bir öfke m oduna sahiptir. Tactician, blaster sınıfına karşı avantajlı bir sınıftır yüksek savunma gücüne sahiptir. Infiltratorsınıfı kontra atak yapıp hızlı reflekslere sahiptir ve tactician sınıfına karşı avantajlıdır. Son olarak scrapper sınıfı arka arkaya iki defa atış yapma şansı bu sınıf karakterlerinde mevcuttur. Güçlü atak ve yüksek isabet de bu sınıfın karakterlerine has özellikler taşımaktadır.

Marvel:Avangers Alliance oyununun başlıca karakterleri çizgi roman dünyasından tanıdığımız, Iron Man, Human Torch, Storm, Dr. Strange, Phoenix, Scarlet Witch , Ms. Marvel, Hulk, Thor, Thing, Colossus, Captain America, Mr. Fantastic, Hawkeye, War Machine, Cyclops, Emma Frost, Black Panther, Spider-Man, Black Widow, Gambit, Night Crawler, Wolverine, Daredevil, Luke Cage ve Sif gibi karakterlerdir.

Marvel: Avengers Alliance Oyununa Kaydol