• Hız
  • Oynanabilirlik
  • Grafik/Ses
  • Güncelleme
  • Yönetim

Bilim kurgu tarzında oyun sevenlerin, dev robotlara ilgi duyanların kaçırmaması gereken oyunlardan bir tanesi olan MechWariror Online (kısa adı MWO) yayın hayatına daha yeni başlamıştır. Hikayesine göre 3049 yılında geçen bu oyun birçok oyun tarzını içinde barındırır. Mech (robotların ismi) adı altında bulunan robotonuzun içine girerek savaşlara katılabildiğiniz bu oyun çoklu oyunculu rol yapma oyunu ve aynı zamanda FPS tarzında savaşlar içermektedir.

Sponsorlu Reklamlar

Güçlü, devasa robotlar olan Mech’lerden istediğinizi seçerek oyuna başlıyorsunuz. 20 ve 100 ton arasında olan bu üniteler bu özelliklerine göre sınıflara ayrılmaktadır. Hero BattleMechs (kahraman) sınıfının altında bulunanan Mech’ler şu şekildedir: Pretty Baby, Ilya Muromets, Fang, Flame, Yen-Lo-Wang ve Death’s Knell bu karakterlerin adlarıdır. Bu karakterlerin hepsinin başlangıç özellikleri farklıdır. Bu nedenle size uygun Mech’i seçmeniz önemlidir. Bunun dışında Light BattleMechs (hafif) sınıfının altında Ranner, Jenner, Comando ve Spider isimli Mech çeşitleri vardır. Medium BattleMechs (orta) Trebuchet, Hunchback, Centurion ve Cicada karakterleri mevcuttur. Heavy BattleMechs (ağır) Cataphract, Catapult, Jagermech ve Dragon isimlerinde alt sınıflar vardır. Assault BattleMechs (saldırı) sınıfı ise Atlas, Highlander, Stalker ve Awesome adlarında karakterler vardır. Toplam 5 ana sınıf altında 22 farklı Mech’ten istediğinizi seçebilirsiniz.

Oyunun bir ilginç yanı ise günümüz tarihi ile aynı tarihte ve oyundaki gün süresinin 24 saat olmasıdır. Yani oyun içinde geçen birgün tam 24 saattir. Oyun gelecekte geçtiği için 1 Mart 2013’te oyunun tarihi 1 Mart 3050 olacaktır. Oyun içinde 8 kişilik takımlar halinde birçok müsabaka yapılmaktadır. Görsel efektleri gelişmiş olan bu oyundan kesinlikle keyif alacaksınız.

MWO indirmek için yapmanız gereken aşağıda bulunan kaydol butonuna tıklamanız yeterlidir. Daha sonra oyuna kaydolmak için yine aşağıda bulunan MechWariror Online Kaydol bağlantısını açmanız gerekmektedir. Bu işlemlerden sonra sizde devasa robotunuzu yöneterek gelecek savaşlarına katılabilirsiniz.

 

MechWarrior Online Kayıt Sayfası