• Hız
  • Oynanabilirlik
  • Grafik/Ses
  • Güncelleme
  • Yönetim

Kore’de başlayarak ilk önce Çin’e sonra Avrupa ve tüm dünyaya yayılan bir çılgınlıktır Metin2 oyunu. Oyunun ilk çıkış tarihi 2005 yılıdır, fakat Avrupa ve Türkiye’nin oyunla tanışması 2009 yılındadır. Gameforge şirketi tarafından alınan oyun 17 farklı dil desteği sunmakta, bu dillerden bir tanesi de Türkçe’dir. Avrupa’da yaklaşık 58 milyon aktif oyuncusu olan oyunun tüm dünyada 150 milyon takipçisi vardır. Şuan Türkiye’de aktif ve yasal olarak 45 sunucu bulunmaktadır.

Sponsorlu Reklamlar

Oyun 3 farklı imparatorluğun birbirleri ile olan savaşını ele alır. Her oyuncu Chunjo, Jinno ve Shinsoo İmparatorluklarından birini seçerek, o imparatorluğun yükselmesi için savaşmaktadır. Chunjo İmparatorluğu oyun kıtasının batısına, Jinno İmparatorluğu Doğuya ve Shinsoo İmparatorluğu Güneye hükmetmektedir. Her imparatorluğun kendine has özellikleri ve kuruluş hikayeleri mevcuttur.

Her imparatorluğun altında seçilebilecek 4 farklı sınıf bulunmaktadır. Ayrıca bu sınıfların bayan ve erkek karakterleri mevcuttur. Savaşçı sınıfı güçlü bir sınıftır. Bedensel ve zihinsel olarak iki alt sınıfa ayrılırlar. Bedensel kılıç konusunda, zihinsel ise çift elli sınıflar konusunda daha iyidir. Ninja sınıfı yakın dövüş konusunda güçlüdür ve pusu kurmakta başarılıdır.  Bıçakçı ve okçu alt sınıflarıdır. Sura sınıfı ise şeytanın çocukları namıyla anılırlar ve çok güçlü büyü özelliklerine sahiptirler. Büyülü silah sura ve kara büyü sura adı altında sınıfları vardır. Şamanlar da büyücü özelliklerine sahip bir sınıftır. Ejderha gücü ve iyileştirmeci şamanın alt sınıflarıdır.

 

Metin 2 Kayıt Sayfası

 

Devasa bir haritaya sahip Metin2, sunucu ve oyuncu sayısı ile de inanılmaz sayılara ulaşmıştır. Her geçen gün yeni oyuncuların katıldığı gerçek bir savaş deneyimi sunmaktadır. Oyunu indirmek için aşağıda bulunan Metin2 indir butonuna tıklayıp oyunu indirebilirsiniz, daha sonra Metin2 Kaydol bağlantısını açarak kullanıcı adı ve şifrenizi belirlemelisiniz. Bu işlemlerden sonra sizde Uzak Doğu’nun büyük savaşına dahil olabilirsiniz.