Günümüz haberleşme sistemlerinin en gelişmişlerinden bir tanesi olan msn, gün geçtikçe popülerliğini yükseltmiş ve son olarak 2010 yılında 4 milyar kullanıcı sayısına ulaşarak bir rekoru kırmıştır.

Sponsorlu Reklamlar

Yazımız içerisinde sizlere msn programından bahsedeceğiz. Lakin şunu büyük harfler ile belirtelim ki, MSN ARTIK YOK ve yerini Skype uygulamasına bıraktı. Bu bırakma bir iflas etme olarak nitelendirilmemeli, Skype uygulamasının satın alınarak msn uygulaması yerine konulması olarak düşünülmelidir.

MSN Uygulaması Kapanmıştır Ve Yerini Skype Uygulamasına Bırakmıştır. Daha gelişmiş özellikleri ile yeni nesil msn’e nasıl kayıt yaptırabileceğinizi aşama aşama anlatıyoruz. Yazımızı Dikkatlice Okuyun.

 

MSN yok diye üzülmeyin, artık Skype var. Msn’den daha gelişmiş, daha özellikli, daha kaliteli, ekstra özellikleri bünyesinde barındıran bir yazılım. MSN ve SKype uygulamalarına da aynı şekilde kayıt yaptırılıyor ve ikisi de bir Microsft hesabına gereksinim duyuyor. O zaman biz sizlere Microsoft hesabının nasıl alınabileceğini anlatalım ve mesajlaşmaya anında başlayın.

Microsoft Hesabı Alarak Kolayca MSN (SKYPE) Hesabı Açmak.

Öncelikle hemen altta yer alan, Microsft Mavisi renkli butona tıklıyoruz. Bu buton bizi kayıt sayfasına yönlendirmektedir.

MSN Kaydol – Sorunsuz Kayıt İçin Linke Tıklayın Ve Yazımızı Okumaya Devam Edin.

Bu sayfaya geçiş yaptıktan sonra, gerekli alanların birer birer doldurulması gerekmektedir. Bu alanlar en doğru bilgiler ile doldurularak, kayıt aşaması en doğru şekilde geçilebilir.

Msn Kaydol Kayıt Sayfası Örneği

Msn Kaydol Kayıt Sayfası Örneği

Üst resimde gördüğünüz gibi gerekli alanlar oldukça belirgin bir şekilde gösterilmiş ve atladığını yer olursa hemen kırmızıya dönerek uyarı vermektedir.

Kullanıcı adı en zor bölümdür. Bunun nedeni bu alanın benzersiz olması gerekliliğidir. İsim ve Soyad ile alınmak istense dahi, sonuna rakam eklemek işinizi daha da kolaylaştırabilir.

Bu aşamadan sonra, MSN yani yeni adı ile Skype kullanmak istiyorsanız indirmeniz gerekmektedir. İndirdikten hemen sonra oluşturduğunuz bu Microsoft hesabı ile kolayca giriş yapabilirsiniz.

O zaman sizlere Skype indirme bağlantısını da verelim.

MSN Yani Yeni Adıyla Skype İndir

Uygulamayı İndirdikten hemen sonra kurum aşamasını gerçekleştirin. Yani Skype programını bilgisayarınıza kurun. Ve yukarda oluşturduğunuz Microsoft hesabı ile giriş aşamasını gerçekleştirin. Tüm yapmanız gerekenler bu kadar.

Artık yeni nesil MSN olan program ile kolayca sevdiklerinizle mesajlaşabilirsiniz, görüntülü konuşabilirsiniz ve daha da ileriye giderek cep telefonlarını dahi arayabilirsiniz.

Tüm İşlemler Bittikten Sonra, Program Açıldığında Ki Ekran Görüntüsü:

Skype Görüntüsü

Skype Görüntüsü

Artık yeni nesil msn’e sahipsiniz ve bu platform da, Facebook arkadaşlarınızı da görebilirsiniz. Bu demek oluyor ki siz de tek bir platform üzerinden bütün arkadaşlarınızla görüşebilirsiniz.

Anahtar Kelimeler: Msn Kaydol, Msn Kayıt Ol, Msn Üye Ol, Msn Hesabı Aç, Msn Aç, Hotmail Aç, Hotmail Kaydol, Outlook Kaydol