Koreli bir firma tarafından geliştirlien ve ilk piyasaya sunulduğunda ücretli olarak hizmet veren Mu Online oyununun yaklaşık 8 yıllık bir mazisi bulunmaktadır. Şu anda ücretsiz olarak yayın hayatına devam eden MU Online RPG türü bir MMO oyunudur. Yani indirme ve yükleme gerektirmeden direk server üzerinden oynanabilmektedir. Oyun, grafik ve arayüz tasarımlarıyla Diablo’yu anımsatmaktadır. Ayrıca oyunun hem Offical Serveri hem de pek çok private Serveri bulunmaktadır.

Sponsorlu Reklamlar

Oyuna ilk başlayanlar MU Online oyununa ilk giriş yaptıklarında karşılarına 3 ana sınıf çıkmaktadır. Dark Night, Dark Vizard, Fairy Elf denilen bu karakterlere ilave olarak seviye atladıkça yeni karakterler de eklenmektedir. Oyunun versiyonuna göre toplam 8 sınıf bulunmaktadır. Söz konusu 3 sınıfın dışındaki diğerleri Magic Gladiator, Dark Lord, Summoner, Master Level, Rage Fighter sınıflarıdır.

Sponsorlu Reklamlar


MU Online oyununda kullanılan ve son derece başarılı skill efektleri oyuncuların beğenisini kazansa da grafiklerde yer yer karşılaşılan çeşitli hatalar ve bazı pürüzler, uzun süreli oynayanlarda rahatsızlığa neden olabilmektedir. Oyunda ulaşılabilecek en üst seviye 400. leveldir. Bu seviyeye ulaşıldıktan sonra seviye sabit kalmaktadır. Ancak yine de oyuncu yeteneklerini geliştirmeye devam edebilmektedir.

Bu özellikleri sayesinde büyük beğeni toplayan ve oldukça yüksek sayıda oyuncu kitlesine sahip olan Mu Online oyununda saldırı-başarı ve taarruz olmak üzere 2 farklı derecelendirme sistemi bulunmaktadır. Oyunda bulunan saldırı başarı oranı canavarlara karşı, taarruz oranı ise diğer oyunculara karşı olan istatistiksel oranları kapsamaktadır.

Mu Online Kaydol