• Oyun Kalitesi
  • Oynanabilirlik
  • Hikaye
  • Grafikler
  • Gelişim

MMORPG oyunları içerisinde özel bir yere sahip olan ve kullanıcıya sunduğu üst düzey özellikler ile tanınan Neverwinter oyunumuz Cryptic Studios tarafından hazırlanmış ve çok kısa süre içerisinde kendisine oyun dünyası içerisinde önemli bir yer edinmiştir.

Sponsorlu Reklamlar

Gerçek dünyada dört mevsim yeşil bahçeleri ile ün salmış olan Neverwinter şehri, oyun dünyasına da bu özellikleri ile girmiştir. Oyuna adapte olma konusu ise şehrin talihsiz bir volkanik patlama sonucu küller ve lavlar içerisinde kalması sonucu, oyuncuların şehri yeniden kurma mücadelesine dayanmaktadır. Bu mücadelede de grubun kendi içerisinde ki bitmek bilmeyen savaşı önemli yer tutmaktadır. Diğer online oyunlarda olduğu gibi oyunumuzda da farklı özelliklere sahip ırklar ve bu ırklar içerisinde de yine kendi alanında farklılaşmış sınıflar yer almaktadır.

Oyunda yer alan ırklar: Half-elf, Dwarf, Tiefling, Elf, Drow ve human’dır.

Oyunda yer alan sınıflar: Rogue, Wizard ve Fighter, Cleric’dir.

Oyun içerisinde ilgi çeken noktalardan bir tanesi de, rakipleriniz ile giriştiğiniz mücadele sonrasında, onları etkisiz hale getirdiğinizde, son hamleyi yaparak tamamen yok edebilmeniz. Bu hamleyi yaptıktan sonra artık rakibinizin toparlanması neredeyse imkansız hale geliyor. Bu noktada rakibinize acıyıp onu serbest bırakmanız, hayatını affetmeniz de mümkündür.

Oyunda grafikler oldukça iyi hazırlanmış ve kullanıcılarına eşsiz bir deneyim sunuyor. Oyunun Beta olarak yayınlanmasından itibaren, oyunculardan gelen geri bildirimler oldukça olumlu. Özellikle online oyun dünyasına getirdiği farklı bakış açısı ile oldukça takdir topluyor. Siz de bu eşsiz deneyimi yaşamak istiyorsanız, Neverwinter online ile tarayıcınız üzerinden oyunu kesinlikle denemelisiniz.