• Hız
  • Oynanabilirlik
  • Grafik/Ses
  • Güncelleme
  • Yönetim

Tarayıcı tabanlı, çoklu oyunculu oyunların “atası” OGame oynamak, her online oyuncunun tatması gereken bir zevk. Galaksiler arası Yıldız Savaşları filmini andıran bir ortamda Kruvazör, Komuta Gemisi, Nakliye Gemisi, Geri Dönüşüm Gemisi gibi uzay siloları ile galaksileri fethetmenin zevkini yaşayabilirsiniz.

Sponsorlu Reklamlar

Tek bir gezegen ile başladığınız oyunda Deuterium, Metal ve Kristal madenlerinizi yükseltmeli, binalarınızı geliştirmeli, araştırmalar yaparak yeni bina ve gemiler yapmaya çalışmalısınız. Gezegeniniz geliştikçe kendinize yeni Sömürge’ler alabilirsiniz. Toplamda 1 ana gezegen ve 8 sömürge gezegen ile devasa uzay filosu yaratabilirsiniz.

Oyunun en güçlü gemisini Yıldız Savaşları filminde hatırlarsınız. Ölüm Yıldızı yapmak her komutanın ulaşmak isteyeceği bir ünvandır. Oyunun en ilginç yanlarından ve olmazsa olmazı ise bir Ay’a sahip olmaktır. Ay’ın oluşması ise devasa bir savaş ve “şans” istemektedir. Ay’ın oluşması için gerekli büyük savaşta %20 şansla Ay sahibi olabilirsiniz.

OGame 2005 yılından bu yana hala birçok oyuncu tarafından oynanmaktadır. Oyunu farklı isimlerle farklı sunucularda da görebilirsiniz. OGame’de taktik ve strateji açısından kişiye göre farklılıklar göstermesi, oyunun hala birçok kişi tarafından oynanmasının nedenidir. Arkadaşlarınızla ortak saldırılar düzenlemek, zamanlanmış saldırılar yaparak en güçlü savunmaları bile yokedebilmenin keyfini yaşayabilirsiniz.

OGame’e kaydolmak için yapmanız gereken ise çok basit. Aşağıda bulunan bağlantıya tıklayarak OGame anasayfasına gidin, burada oynamak istediğiniz evreni seçin, oyuncu isminizi belirtin, şifrenizi seçin ve kullandığınız (geçerli) bir e-posta adresi girin. Sonra OGame’in zevkli dünyasında sizde filonuzu oluşturarak uzayın boşluğunda hakimiyet bölgenizi belirtin.

OGame (+) Özellikleri: Oynanabilirlik, Hız, Strateji geliştirme keyfi

OGame (-) Özellikleri: Oyuna yeni özellik eklenmemesi

OGame Kaydol